spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 105 záznamů z celkového počtu 105, zobrazeny 101. - 105.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  [ 11 ]

28.12.2010 (Pavel)
Nespím už asi20 let a to mi je 40 roků,vyzkoušel jsem snad vše ale jsem na vše asi rezistentní snad už asi jenom éther jsem neměl ten by asi zabral,zrovna dneska už zase nespím třetí noc. Můj nejdelší spánek byl asi 30-40 minut v kuse a to když se mi povede tak jsem šťastný jako prase.Ještě mě napadá palice do hlavy jinak už nevím.

 
25.11.2010 (Honza)
Ahoj, vždycky jsem byl schopný ponocovat, ale ranní probouzení byl problém, byl jsem unavený, naštvaný, nic mi nešlo. Po lécích jsem unavný ještě víc. Ale spaní přes den mi taky nesedí. Horší to mám v zimě. Teď jsem objednal z www.svetlo-lecba.cz simulátor svítání, tak jsem zvědavý. Jinde jsem to nenašel. Ozvu se, jak to fungovalo.
 
4.11.2010 (Hanka)
Já si s nespavostí pěkně užila. Asi tak 17 let jsem se budila kolem 3. hodiny a pak jsem třeba i tři hodiny nezabrala. Zjistila jsem, že třetí hodina znamená problémy s ledvinami, ale ty mám v pořádku. Nepomohlo větrání, ani zavřené okno, ani vystěhování chrápajícího manžela z místnosti, zkoušela jsem homeopatii (krátkodobě zabrala - úžasné), cvičení, nejhůř jsem spala po fyzicky náročném dni, prostě nepomohlo nic. Prášků jsem se bála.
Když už jsem byla fakt zoufalá, odhodlala jsem se k investici a (nesmějte se mi) koupila jsem si psychowalkmana. Přes Amazon, takže asi za třetinu, co tady. První noc nic, druhou jsem se probudila taky ve tři, ale tak plná energie, že jsem sedla k počítači a dělala až do devíti, kdy jsem padla. A od třetí noci jsem pak spala už jako nemluvně. Ve tři se sice probudím, dojdu si na záchod, ale pak lehnu a nevím o světě. Občas se mi podaří spát i v jednom tahu. Po nějakém čase jsem ty brýle už nedávala každý den, teď už na noc nemusím vůbec, používám zas jinak, ale prostě připadám si jak nový člověk. Už je to rok a půl, co spím normálně.
 
3.10.2010 (Marie)
Nebudu psát příběh, byl by dlouhý, všichni, co léta nespí, ví, kolik trápení to obnáší. Hledala jsem pomoc na internetu a objevila Circadin, melatoninový přípravek. Je jen na předpis. Kůra trvá 21 dní a opakuje se dle potřeby. Mně první moc nezabrala. Teď mám druhou dávku a spím skvěle. Zatím o něm všichni doktoři neví, je schválený od listopadu 2008.
 
21.9.2010 (Jarka)
Ahoj, většinu svého života jsem se spánkem neměla problémy. Až někdy minulý rok se mi stalo, že jsem celou noc neusla a od té doby si na to každý večer vzpomenu a vždy se lehce vystresuju, jestli se to nebude opakovat. Zjistila jsem, že je potřeba to nějak extra neřešit a nemyslet na to, protože tím se ta nespavost přivodí. Mně pomáhá se jít večer projít, před spaním pít vodu a nepít alkohol, dám si i občas nějaký čaj na dobrou noc, mám i koupené prášky od firmy GS z lékárny, jsou na přírodní bázi. Zjistila jsem, že fakt pomáhá, když např. více než těch 30-40 minut neusnete vstát a jít něco dělat, protože jinak bych vůbec neusla. Vždycky si jdu číst nějakou pozitivní knížku já osobně doporučuju Miluj svůj život, protože tam je přesně popsané, že nejvíc nám škodí naše vlastní myšlení a jak ho změnit. Vždycky se tím uklidním a pak usnu jak mimonko. Nebo se třeba ještě po tmě chvíli procházím po pokoji. Občas si říkám, že nemůžu spát kvůli tomu, protože jsem přespaná, usínám vždy kolem 22:30-23 a vstávám v 7:40, ale když zase spím méně, tak jsem unavená.
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Klíšťová encefalitida a očkování