spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Cestujete? Nezapomínejte se nechat pojistit

Každý, kdo se chystá na cestu do zahraničí, by měl mít na paměti, že jeho výlet nemusí probíhat přesně podle plánu. Zpoždění je tím nejmenším problémem, který dokáže dovolenou trošku znepříjemnit, ztráta zavazadel, náhlé onemocnění nebo úraz ji ale dokáže zkazit. Kvalitní pojištění by proto mělo být základem každého cestovatele.

Ke krytí rizik způsobených v zahraničí slouží cestovní pojištění. V České republice můžete cestovní pojištění sjednat na mnoha místech, ať už se jedná o zdravotní pojišťovny, "klasické" pojišťovny, nebo dokonce o banky.

Pojištění spolu s platební kartou

Některé banky dokonce poskytují cestovní pojištění zdarma k vydané platební nebo kreditní kartě, své cestovní pojištění zdarma mají obvykle i různé studentské karty typu ISIC. Obecně se ale nevyplatí na tato pojištění zdarma zcela spoléhat – tyto pojistky obvykle nepokryjí většinu potřeb klienta. Pokud takové pojištění už máte, je dobré u příslušné instituce zjistit, na co se přesně pojistka vztahuje. Stejně tak se nevyplatí spoléhat na to, že všichni občané Evropské unie mají nárok na bezplatnou zdravotní péči (po předložení "evropské" kartičky zdravotní pojišťovny). Ta se totiž většinou vztahuje pouze na základní lékařské úkony.

Pojistěte se na úraz i zubní ošetření

Krytí nákladů spojených s léčbou případných úrazů a nemoci – to je základ, na který by člověk cestující do zahraničí neměl zapomenout. Dobré je u tohoto pojištění přidat i pojištění na zubní ošetření, protože na to se většina základních pojištění vztahuje pouze v omezené míře.

Plánujete se věnovat rizikovějším sportům, na které se základní pojištění nevztahuje? Pak byste měli myslet i na tuto pojistku. Mezi takzvané rizikové sporty patří nejen například parašutismus, ale také i potápění, sjezdové lyžování (freeride) a chůze mimo vyznačené trasy. Pojištění pro případ smrti a následné náklady se smrtí spojené (transport těla zpět do ČR) by mělo být samozřejmostí.

Ztracená zavazadla

Ztracená nebo odcizená zavazadla mohou cestovali způsobit nemalé problémy, proto je také poměrně vhodné si je pojistit. U většiny pojišťoven se dají pojistit až do výše kolem 50 000 korun.

Způsobení škody v zahraničí

I sebeopatrnějšímu cestovateli se přece jen může stát, že svým jednáním způsobí v zahraničí škodu. Proto i toto pojištění – pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou v zahraničí – by nemělo u pojistky chybět.

Dále je možné uzavřít i pojištění proti úpadku nebo stornu, které se hodí především při cestách s "neznámou" cestovní kanceláří nebo pokud cesta do zahraničí stojí opravdu hodně peněz.

U většiny lidí je rozhodujícím kritériem, podle kterého pojišťovnu vybírají, cena. Není to ale vždy ten nejlepší postup. Musíme si totiž být jisti, že pojišťovna se o nás v případě pojistné události opravdu dokáže postarat. Měla by mít jednak "dobrou pověst" (zde je dobré se zeptat známých, jak byli s kterou pojišťovnou spokojeni), ale také i bezvadně fungující asistenční službu, a neměla by také protahovat případné vyplácení peněz.

Mezi cestovateli jsou nejoblíbenější velké české pojišťovny nebo zahraniční pojišťovny se zastoupením v ČR.

Vybrat správně pojistku tedy není při dodržení výše uvedených rad takový problém. Bon voyage!

(kam)

Zdroj: www.mesec.cz

 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba