spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Správná podložka pod notebook zabrání bolesti zad!

Pracujete rádi z pohodlí křesla nebo jste podnikatelé, kteří nedají svůj notebook z ruky? Pak právě pro vás je určena podložka pod notebook. Nejenže se perfektně přizpůsobí vašemu tělu, ale dokáže i zabránit bolesti zad.

Pracujte v pohodlí

Průzkum společnosti Logitech odhalil, že téměř 60 procent lidí, kteří doma pracují s notebookem, jej používají na pohovce, aby mohli být společně s rodinou při brouzdání na Internetu, psaní e-mailů nebo chatování. Dále se tímto průzkumem zjistilo, že 36 procent lidí notebook používá v posteli a 16 procent u něj sedí nebo leží na podlaze. Nicméně 50 procent těchto lidí zmiňuje obavy ohledně tepla, které notebooky vyzařují, a 41 se obává důsledků špatného držení těla. Někteří lidé používají polštář nebo knihu a snaží se tak vytvořit bariéru pro teplo vydávané notebookem, nicméně taková řešení často spíše teplo zachycují a notebook pak hřeje ještě více.

Sázejte na kvalitu

Na rozdíl od improvizovaných řešení se podložky pod notebook vyznačují několikavrstvou konstrukcí zajišťující odstínění tepla. Spodní vrstva je většinou z prodyšného materiálu (běžně používaného u atletického vybavení) a v kombinaci s komorou pro odvod vzduchu mezi základnou podložky a její horní částí tyto prvky minimalizují možnost prostupu tepla. Některé jsou pak vybaveny i vlastním chlazením (větráčky) a napájeny jsou z USB slotu počítače. Navíc namísto aby notebook ležel na klíně celou plochou, dotýká se těla pouze v několika bodech. To má několik výhod.

Například podložka Logitech Comfort Lapdesk nabízí polstrovanou základnu a díky ní poskytuje pohodlnou a stabilní pozici pro pohodlné používání notebooku a člověk si tak může ponechat nohy uvolněné, místo aby musel držet kolena blízko sebe kvůli vytvoření nosné opory pro notebook. Kromě toho mají horní části podložek neklouzavý lesklý povrch, takže notebook nebude nikam sklouzávat. A to nejdůležitější nakonec: podložka drží notebook zdvihnutý v úhlu cca 12 stupňů a zvyšuje tak pohodlí jak pro šíji, tak i pro nohy. Podložky jsou navíc velice skladné, takže není problém je kdykoliv schovat například pod pohovku nebo postel.

Kde podložku koupit

Podložky lze koupit téměř v každém obchodě s počítači. Cena se pohybuje v řádech stokorun, u lepších modelů může přesáhnout i tisícovku. Při výběru je však potřeba zohlednit nejen cenu, ale také hmotnost a velikost. V současnosti se podložky vyrábí v několika velikostních provedeních, takže není problém jimi podložit jak malý desetipalcový netbook, tak i 17palcový regulérní notebook.

Ale pozor: pokud trpíte nespavostí, pracujte opravdu jen na místě k tomu určeném, nikoli v posteli. Tam byste měli opravdu jen odpočívat a nabírat síly do dalšího dne.

(kam)

Zdroj: www.technet.cz
www.logitech.com

 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci