spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 151. - 155.

[ 31 ]  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zdali je lepši uživat rostlinne extrakty-napřiklad GS dormian a nebo melatonin na nespavost. trpim již 6 měsicu,nemohu usnout a když se mne to povede,tak vždy jen na chvili. k lekaři pro prašky nechci jit. Děkuji
Dobrý den, z Vámi uvedených alternativ bych upřednostnil tu, která Vám bude lépe zabírat.
Dobry den,mám od podzimu problemy se spankem-po delši době usináni tak spim nanejvyš hodinu a pak znova dlouhá doba než usnu-takže jen tak naspim 2-3 hodiny s přestavkama. Bývá mne špatně a často chodim na malou stranu-to budou asi nervama z toho že nezaspim. Vyzkoušela jsem bylinky-nepomohlo-trittico co mne napsala lekařka-to jsem po měsici ukončila nebot mne bylo přes den stale špatně a to jsem si v praci nemohla dovolit.Pak jsem uživala melatonin zakoupeny v Polsku 1 měsic-upravilo se to jen trochu a zase 3 tydny už skoro vubec nespim. Poradili byste mne,zdali si mohu opět zakoupit melatonin a uživat ho dlouhodobě? děkuji
Dobrý den, melatonin můžete užívat i dlouhodobě, zatím nebyly popsány žádné závažné nežádoucí účinky při podávání do 1 roku, ovšem toto zjištění platí pouze pro melatonin s prodlouženým účinkem (Circadin), k volně prodejnému melatoninu se nelze takto jednoznačně vyjádřit, protože nebyl testován jako lék.
dobry den mam takovy problem delam na dve smeny kdyz mam rani tak chodim spat ve 20 hodin ale hodinu se prevaluji a nemuzu usnout
Dobrý den, pokud je problém spojený se směnováním vážný a hodně Vám narušuje spaní, je nejlepší najít si práci bez směn. Každý člověk noční směny dělat nemůže, je to velká zátěž pro rytmus spánek-bdění. Pokud byste pracoval ve směnových turnusech (týden noční, týden denní apod) bylo by možné zusit dát melatonin s prodlouženým účinkem (Circadin) při přechodu z nočních do denních směn na úpravu spánkového rytmu. Pokud směnujete rychleji, například den, noc den volna apod. pak je to prakticky neřešitelné.
Dobrý den. Je mi už 14 let ale už asi 4 roky mám psychické problémy a chodím i na psychiatrii. Mám deprese z mé minulosti jelikož jsem byla stále po nemocnicích a podobně.. Ovšem teď mám jiný dotaz. Od malička se bojím spávat sama. Vždycky jsem mohla spát s maminkou nebo u babičky asi do svých 9 let.. Poté se k nám přistěhoval můj otčím a já z ničeho nic spávala sama.. Nevadilo mi to a usnula jsem hned a žádnou úzkost nebo strach jsem neměla.. Poté to začalo znovu.. Měla jsem strach spát sama.. Bojím se zvuků a toho že neusnu a potřebuju se vyspat do školy.. Pak se to asi v mých 10 letech zase srovnalo ale asi od 11 let mám velké úzkosti.. zatím jsem mohla spávat u babičky která bydlí o patro níže ve stejném domě ale teď se stěhujeme do vlastního domu a já tam budu mít vlastní pokoj a prý budu spávat sama... Prostě ve svém pokoji.. Máma i otčím mi tím stále vyhrožují a prý ať na nějakou babičku zapomenu... Mám z toho deprese, úzkost a hrůzu.. Jako by toho nebylo málo.. Bojím se a nevím co mám dělat... Prosím poraďte mi! Děkuji
Dobrý den, Takovýto návyk spojený s usínáním se těžko opouští, ale možné to je. Je vhodné nacvičovat situaci, která nastane po přestěhování už teď, to znamená, zkusit spát napřed jeden den v týdnu sama, a ostatní dny s babičkou a následně postupě ubírat spaní s babičkou a spát častěji sama, například postupovat: 1x týdně sama, 2x týdně sama; jeden den sama, jeden den s babičkou; dva dny sama, jeden den s babičkou; 3 dny sama, jeden den s babičkou, atd. Na noci, kdy budete spát sama je dobré pořídit si nějakého pomocníka, např. psa nebo jiné domácí zvíře(samozřejmě jenom pokud je již vlastníte a máte s ním dobrý vztah), nebo třeba oblíbenou plyšovou hračku z dětství. Pokud tohle postupné odvykání nepomůže, bude dobré konzultovat psychoterapeuta a pracovat na zvýšení pocitu bezpečí, protože a ten tu jde především.
Dobrý den, poslední dobou se mi při usínání stává, že se nemohu jakoby nadechnout, mám pocit nedostatku vzduchu, stává se to jen při usínání, když jsem ve fázi polospánku, kdy už o sobě moc nevím, ale vždy se s leknutím znovu proberu a lapám po dechu. Občas jsem u toho i cca vteřinu dezorientovaná. Stav brzy odezní, ale při dalším usínání se to většinou opakuje, někdy třeba i 4x, než se mi podaří usnout. Je to velmi nepříjemné. Mám to asi týden, nikdy dříve jsem to neměla. Nemůže to být nebezpečné? O co se jedná? Patří to k usínání nebo by se mohlo jednat o nějaký tělesný problém? Je mi 32 let. Od dětství trpím také na nepříliš časté spánkové paralýzy.
Dobrý den, nejprve bych zkusil změnit polohu těla při usínání, předpokládám, že to, co popisujete, se děje při poloze na zádech, takže jako první intervenci bych doporučil zkusit usínat na boku, eventuelně na zádech se zvýšenou polohou horní části těla. Pokud toto opatření nepomůže, konzultujte svého lékaře.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba