Na léky proti nespavosti v těhotenství raději zapomeňte Jste těhotná a trpíte poruchami spánku? Rozhodně se nesnažte vyléčit se sama. I přírodní látky určené k léčbě nespavosti by vám totiž mohly ublížit.
Bludný kruh špatně předepsaných lékůKdyž roku 1957 Leo Sternbacher objevil benzodiazepiny, byla to v
medicíně revoluce. Konečně bezpečnější alternativa barbiturátů.
Může nespavost člověku vyhovovat? V dnešní uspěchané době dává mnoho lidí před kvalitním spánkem přednost plnění svých povinností. Tváří se přitom, jako by jim vyhovovalo spát třeba jen tři nebo čtyři hodiny denně. Je to ale opravdu tak?
Nemůžete spát? Vypněte internet a televizi!U lidí, kteří tráví více hodin před spaním u internetu nebo sledováním televize, je daleko větší pravděpodobnost, že budou trpět nějakou formou poruchy spánku než u lidí, kteří takto dlouho internet a televizi nesledují.
Poodhalte tajemství kvalitního spánku Kvalita spánku je nejen odrazem psychické pohody či dobrého zdraví, ale i kvality našeho pelíšku. Do jakých peřin se tedy zachumlat a jaký polštář vybrat, abyste nedopadli jako princezna na hrášku?
Spí vaše dítě jako princezna na hrášku? Když se řekne dětská nespavost, snad každý rodič si vzpomene na probdělé noci s plačícím miminkem v náruči.
Kvalita spánku je důležitější než jeho délkaTento podstatný objev je v oblasti spánkové medicíny tématem číslo jedna. Pro pohodové fungování během dne je totiž daleko podstatnější, jak dobře spíme, nikoli jak dlouho.
Spánková laboratoř může odhalit příčiny nespavostiSpánková laboratoř. Toto slovo se v poslední době skloňuje stále častěji. Co přesně to ale je? Kdy do ní jít? A je toto vyšetření vůbec hrazeno pojišťovnami?
Spíte dobře jen díky lékům? Pak jste asi závislíSlabou stránkou nejpředepisovanějších léků na světě – hypnotik – je snadný vznik závislosti. Hranice, kdy vzniká návyk, je až neuvěřitelně blízko. A je pak vůbec cesta zpět, nebo se člověk jen chytí do začarovaného kruhu?
Seniorům píše hypnotika i několik lékařů najednouKdo z nás se rád pořádně nevyspí? Kvalitní spánek přináší úlevu a odpočinek. Bohužel každý nemá to štěstí spát celou noc. Dlouhodobá nespavost pak časem vede k vyčerpání a přináší riziko vzniku depresí. Důvodů, proč dnes lidé trpí nespavostí, je celá řada. Od všelijakých starostí až po zdravotní obtíže.