spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1231. - 1235.

 241  242  243  244  245  246  [ 247 ]  248  249  250  251 

Dobrý den, čas od času se mi při usínání stává že cítím záškuby končetin nebo celého těla jakoby zevnitř, stane se to třeba dvakrát a pak normálně usnu. Nikdy jse se spánkem neměla problémy, dokonce ani před zkouškami a státnicemi. Minulou noc se ale tyto záškuby objevily pokaždé když jsem jen trochu "zabrala" a nedovolily mi vůbec usnout, celou noc jsem střídavě usínala a probouzela se těmito záškuby. Teď se bojím jít spát, že zase budu celou noc sebou škubat, je to hodně nepříjemné. Potřebuji být odpočinutá, za 1,5 mesice mam statnice.
Záškuby při usínání se čas od času vyskytnou u každého, takže nejsou považovány většinou ya nějakou významnou poruchu, problémem se stávají , pokud se nahromadí a takto Vám narušují usínání. Zhoršují se často ve stresových situacích, po fyzické intenzivní námaze a také je může zhoršovat kofein. Je možné, že jste teď ve stresovém období, i když píšete, že se Vám to dříve během zkoušek nestávalo, pokud pijete kávu, tak by bylo dobré ji přechodně omezit nebo úplně vynechat. Pokud by to nepomohlo, můžete zkusit nějakou formu relaxace před spaním. A pokud to taky nepomůže, pak už byste se musela poradit s lékařem a přechodně užívat některý lék. Ale k tomu dochází výjiměčně, věřím, že to nebude potřeba, že záškuby zase ustoupí.
Dobrý den, mám 6- letou dcerku.Chodí spát kolem 20 hodiny.Poslední dobou mezi 21-22 hodinou začne plakat,když se ji snažím vzbudit ,něco nesruzumitelného mumlá,pláče až křičí,někdy se klepe a drkotá zubama.když se jí zeptám kde je ,vyštěkne doma,adekvátně mi odpoví kdo jsem.Když se jí zeptám jestli se jí něco zdálo histerčí.Řeknu jí ať si lehne a v tuchvíli spinká.Ještě musím dodat ,že to začalo,když byla nemocná - angína.Připisovali jsme to teplotám,ale už je bez teplot a stává se to taktéž.Ráno si nic nepamatuje.Dost nás to vyděsilo.Můžete mi prosím vysvětlit tyto stavy?? Moc děkuji Martina
S největší pravděpodobností se jedná o noční děsy, je to porucha spánku, která se u dětí tohoto věku vyskytuje poměrně často a probíhá tak, jak popisujete, ale často dítě ani není schopné odpovědět, normálně komunikovat jako Vaše dcerka. Taky je typické, že si člověk tento stav ráno nepamatuje. Noční děsy mohou nějaký čas trvat, většinou pak samy vymizí, jedná se o poruchu spánku, která nemá žádný zdravotní dopad, dítě neohrožuje, jak vidíte, ani si noční zážitek nepamatuje. Většinou se neléčí, jenom pokud jsou velmi časté. Doporučuje se dítě uklidnit, tak jak to zřejmě děláte.
dobrý den jsem patnáctiletá dívka a mám problémi se spaním a i celkovemu stresu pres den,stále se neceho bojím a newim čehu,nic me nebaví,mám stres a pořád bych brečela,nevím co delat dekuji za radu.
Pokud se cítíte takto stresovaná, plačtivá a máte potíže s usínáním, bylo by nejlepší kdybyste navštívila psychologa, dá se samozřejmě zavolat i na některou krizovou linku, ale lepší je osobní návštěva, protože většinou během jednoho kontaktu se takový problém nevyřeší a je potřeba na tom déle pracovat,. Nevím, zda o vašich problémech vědí rodiče, pokud je to jenom trochu možné, zkuste se jim svěřit a vyhledejte psychologa společně, za vašimi potížemi je určitě řada problémů, o kterých si musíte s někým popovídat a najít možnosti, jak je řešit.
Je mi 53 let a již asi 20 let mám poruchy spánku. Je to něco mezi vědomím a spánkem. Probudím se s hrozným pocitem, že jsem si zapomněla vzít nějaké životně důležité léky, přitom žádné neberu. Nebo, že jsem neudělala něco co ohrozí můj život i ostatních, že jsem něco nevypla, nějaké důležité zařízení. Také se mi často zdá, že náš patrový domek se zvyšuje a připadá mi, že jsem třeba v pátém poschodí. Vstanu z postele a jdu se podívat. Nedokážu rozeznat realitu od snu. Myslela, že je to somnambulismus, ale měsíc na to vliv nemá. Stává se mi to skoro každou noc. Poraďte.
Stavy, které popisujete, mohou mít různou příčinu, mohou to být psychické potíže, které se vyskytují jenom v noci, ale i jiné příčiny, někjteré poruchy spánku bývají spojeny s tím, čemi se říká noční pseudohalucinace. Vyhledejte psychiatra a neurologa, podle výsledků vyšetření se pak zváží další postup a ev. léčba.
Nespavostí, t.j. nesnadným usínáním a velmi lehkým spánkem "trpím" už od doby, kam má paměť sahá. Už ve školce nás (moje dvojče a mě)nenutila učitelka po obědě spá, protože brzy zjistila, že je to marná snaha. Zkusila jsem veškeré metody a po odchování 3 dětí, kdy každý noční spánek se hodil,(Ani tehdy jsem nebyla schopná si po obědě alespoň zdřímnout)jsem rezignovala a beru po půlnoci 1 Hypnogen, abych se alespoň 5 hodin vyspala. Tím samým trpěla babička, maminka tatínka. Může se jednat o rodovou dispizici? Lze s tím ještě něco dělat? Je mi 61 roků.
Může se jednat o vzácnou dědičně se vyskytující poruchu, která se jmenuje idiopatická insomnie , tedy přeloženo do normální řeči nespavost, u níž není zjištěná žádná jiná příčina, která je dědičně daná a neví se přesně z jaké příčiny. Ke vší smůle neumíme ji nijak lépe léčebně ovlivnit. Možná by stálo ve Vašem případě za to vyzkoušet léky, který obsahuje přirozený spánkový hormon ( melatonin) a v současné době je na trhu pod názvem Circadin, musí ho předepisovat lékař a hradí si ho pacient. Jedná se vlastně o látku tělu vlastní, která navozuje spánej jaski " přirozenou cestou", takže zkuste, zad by to u Vás nefungovalo.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba