spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1351. - 1355.

[ 271 ]  272  273  274  275  276  277  278  279  280  281 

Přeji krásný den ,již dlouhou dobu máme vélký problém s mou 6.letou dcerou.Téměř denně se budí ze spánku-hodně nahlas pláče,je zmatená a říká že se jí zdál škaredý sen.Už jsme se na to ptaly,ale říkaly nám že to je pouze dočasné a že se to děje jen při životních změnách.Nástup do školky-školy atd.Také s toho duvodu že jsme se s jejím otcem před skoro 3.lety rozešly,ale už se nám to zdá příliš dlouhá doba aby to bylo z toho.Moc vás tímto prosím o radu.Děkuji.
Dobrý den, Vaše dcerka může trpět potížemi, kterým se říká noční můry- jsou to zlé sny, z kterých se člověk probouzí, a pamatuje si je třeba ještě celý den. Zvláště děti v předškolním věku je mají poměrně často, pokud jsou výrazné a hodně dítě obtěžují, doporučuje se psychologické vyšetření, protože mohou být odrazem i nějakéhopsychického traumatu. Stavy pláče a zmatenosti mohou být u předškolních děti jakousi méně výraznou obdobou náměsíčosti, většinou přejdou samy a neléčí se.
Dobrý den .Celý život jsem v odpoledních hodinách velmi ospalá, pokud sedím, občas krátce usnu. Dříve jsem špatně v noci usínala, v posledním 1/2 roce usínám v 11 h dobře, ale ve 12.h.jsem už vzhůru, čilá, vyspaná a znovu usínám až za 3-5 hod. Čtu, poslouchám radio, snažím se usnout. Brávala jsem si 2x týdně 1/2 tabl. Dormicum 7,5 mg. Mohla bych si ho brát denně ? Je mi 78 let, žádné velké trápení, optimista. Beru léky na dýchání, cévy, dále vápník a Selegilin. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ve starším věku se mohou podobné problémy se spánkem objevovat, protože se zkracuje potřeba spánku a zhoršuje se řízení biorytmů, včetně časování spánku. Doporučuje se rozhodně nepospávat během dne, měla byste si vypracovat denní program , s procházkami, pobytem venku. Večer zkuste o něco posunout dobu usínání, pokud se probudíte, neměla byste si číst a poslouchat rádio v posteli, ale vstát z postele a zase se do ní vrátit, až budete ospalá. Rozhodně bych nedoporučovala častější užívání Dormica, vůbec léky tohoto typu nejsou na dlouhodobou léčbu poruchy spánku vhodné, mohou zhoršovat paměť a psychické funkce. ve Vašem případě by bylo vhodné zkusit užívání preparátu Circadin, který obsahuje spánkový hormon melatonin, jehož s věkem ubývá, a je doporučován právě pro potíže, které popisujete.
Po smrti mého otce (cca před dvěma měsíci) se mi těžko usíná. Mimo to mi častu přerušují spánek sny o otci, po kterých mi pak nejde znova usnout. Nevíte o nějakém způsobu, jak zlepšit kvalitu spánku? Léky na spaní, ale brát nechci. Předem děkuji za odpověď
Úmrtí rodiče je většinou výrazným traumatem, se kterým se člověk různě dlouho vyrovnává, tyto prožitky se mohou promítat do vašich snů, není to vůbec nic nenormálního, naopak stává se to velmi často. takže na přechodnou nespavost či horší spánek za této situace má nárok každý. Pokud by potíže trvaly déle než 3 měsíce, měl byste zvážit poradu s lékařem, možnost psychoterapie, ev. přechodně užití léku na navození spánku nebo snížení úzkosti.
Dobrý den, už několikrát se mi v noci stala pro mě naprosto nepochopitelná a nevysvětlitelná věc...spím, zdá se mi sen a najednou zničeho nic mě ze snu vyloženě vytrhne ohromná rána. Je nepopsatelná. Jakoby na dům spadla bomba nabo tak něco. Cítím to v hlavě ale na druhou stranu je to něco tak reálného...pár vteřin vnímám tmu a ticho a když procitnu vnímám jak mi buší srdce. Není to zdaleka takové ty snové záškuby... každopádně je to hodně nepříjemná věc a nevím co to může být...?
Pokdobné pocity, jaké popisujete, jakoby " výbuch v hlavě", někdy spojený se světelným zábleskem, se mohou vyskytovat při usínání a považují se za jakousi obdobu záškubů těla při usínání. Jsou spojené často se strachem a úzkostí, protože je to nepříjemný vjem, ale neznamená žádnou podstatnou poruchu, spíše je to obtěžující a nepříjemné. Nebývá úplně obvyklé, že jsou tyto stavy během noci, jak popisujete, většinou provází usínání. Pokud by se tyto stavy objevovaly často a v průběhu noci, poraďte se ještě se svým lékařem.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Můj přítel ve spánku skřípe zubama a má záškuby v končetinách. Je to normální nebo je to nějaká nemoc?
Skřípání zubama ve spánku se považuje za nemoc, pokud je hodně časté, pokud spánek ruší ( tzn. přítel by byl během dne nevyspalý, považoval by svůj spánek za neosvěžující nebo by třeba byl ospalý, unavený během dne), nebo pokud způsobuje obrušování zubů, bolesti hlavy. V těchto případech je potřeba vyšetření spánku, doporučuje se nejdříve ale provést zubní vyšetření, protože skřípání zubama může být provokováno i odchylkami chrupu. Záškuby tělem, pokud jsou krátké, a hlavně při usínání, většinou žádnou poruchu neznamenají.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cílená biologická léčba