spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 112 záznamů z celkového počtu 112, zobrazeny 101. - 110.

[ 11 ]  12 

30.3.2011 (judy)
Dobrý den,
nespavostí trpím od svých 45let,kdy jsem se začala budit brzy ráno a začala se bát,že když neusnu,budu v práci celý den"vyřízená".Začala jsem brát neurol 25ml.dnes je mi 63let,neurol beru pravidelně každý večer,spím velmi dobře,druhý den nejsem unavená a dávku nemusím zvyšovat.Hlídám si to tak,že jeden den v týdnu si prášek nevezmu a spím méně,ale myslím si ,že takto jsem si návyk nevypěstovala.Celý život jsem nebyla více svěží nežli nyní co se díky neurolu vyspím.Píši toto jako můj osobní příběh,nikoliv jako návod pro každého nespave.Každý jsme jiný a s jinou možností návykovou.

 
24.3.2011 (Edita)
Po úrazu hlavy před jedenácti lety mi začalo hučet v uších. Hučí doposud, je to nesnesitelné, nesmírná únava. Mám ty nejlepší specialisty ORL, psychiatryni.
V noci nespím, hukot mne budí. Jsem unavená tolik, že to ani neumím popsat. Za těch deset let jsem zestárla, změnila se, nic nevydržím. Spát v kuse neznám, beru léky na uklidnění, depresi, jestli jsem závislá, no to už ani neřeším. Důležité je aspoň trochu se vyspat. Nikdy předtím by mne nenapadlo, co hukot v uších s člověkem udělá.
 
28.2.2011 (vilussa)
Vždycky jsem špatně spala, ale posledních pár let je to horší a horší. Navštěvuji psychiatra beru léky na spaní i celkové uklidnění, ale nějak to nepomáhá. Večer po léku na spaní usnu docela dobře, ale velmi brzy se vzbudím. a pak to jde celou noc. Budím se i 8 až 10 za noc. Přes den jsem unavená , bolí mě hlava a mám pocit, že už v životě nebudu spát celou noc. Vyzkoušela jsem snad všechno , přes spánkové rituály, bylinky a nic... Je to fakt šílené každý den myslet jen na to , kdy se konečně pořádně vyspím. hezký den všem..
 
26.2.2011 (Atik)
SAJINA.
Príznaky, ktoré opisuješ som prežíval celé roky. Viedlo to až k vážnej depresívnej poruche. Odporúčam návštevu psychiatra, psychológa. Prípravky tu odporúčané môžu pomáhať, ale u Teba ide v prvom rade o rany na dušičke a tu Ti samotný dobrý spánok asi nie celkom pomôže.
 
25.2.2011 (Milena)
Chtěla bych trochu poradit Sajině, která sem psala příspěvek 15.2. Dovedu Vás pochopit, až moc dobře tomu rozumím a lituji každého, protože jsem prožila hodně
podobnou situaci. Dvě úmrtí v rodině, zaměstnání náročné na čas i psychiku, studium syna v zahraničí, návštěva zloděje v mém domě a zcizení nejcennějších a nejmilejších věcí a jiné problémy. Také jsem se bála usnout a trvalo dlouho, než jsem se z toho dostala. Po letech se mi loni z jiných příčin nespavost vrátila. Dověděla jsem se o přípravku Allegra, je k dostání v lékárně bez předpisu. Celkově zklidní a pomůže, aby si tělo vyprodukovalo serotonin a melatonin a tím se lépe vypořádalo
s nespavostí. Rovněž je výborný i EPAM 96, pokud byste ale byla náhodou alergická na propolis, tak jej nemůžete. Chce to ale i aby si člověk našel nějakou drobnou radost, pevný bod, kterého by se držel. Nemyslet na to, že neusnete,
já vím, je to těžké, zvláště musíte-li
ráno do zaměstnání. Moc na Vás myslím a upřímně Vám přeji zlepšení
a zklidnění. Pokud byste chtěla vědět více, pošlu Vám kopii příbalového letáku Allegry.
Email: carolinnes@seznam.cz

 
16.2.2011 (Kristýna)
Ahoj, jsem studentkou FAMU a sama jsem několik let trpěla velmi silnou poruchou spánku, proto jsem se rozhodla natočit o tomto, společností dost opomíjeném, problému dokumentární film. Hledám kohokoli, kdo by byl ochoten podělit se o svůj příběh, ať už na kameru či jen jako vyprávění mimo obraz. Za všechny poznatky a zkušenosti budu velice vděčná! Prosím, ozvěte se na můj mail krisbartosova@gmail.com

Díky, Kristýna
 
15.2.2011 (Sajina)
Můj příběh, neumím pochopit ani já natož někdo jiný. Kvůki umrtí v rodině, kvůli velké zátěži z střední školy a toho že se musím starat o malou sestru. Se toh o na mě strašně moc nakupilo. Budila jsem se pravidelně v 1, ve 3 a ve 4 ráno.. a poté už sem nespala vůbecc, nemělo to cenu. Teď seto už i stupňuje ži si v mé hlavě představuji věci které ani nejsou pravda. Spím a slyším jak na mě někdo šeptá, slyším padat věci a lekám se jich přestože že nepadá nic. Potom se zase bojim usnout proto nespím vůbec. Přes den sem velmi unavená. Nevím jak s tím hnout.
 
28.12.2010 (Pavel)
Nespím už asi20 let a to mi je 40 roků,vyzkoušel jsem snad vše ale jsem na vše asi rezistentní snad už asi jenom éther jsem neměl ten by asi zabral,zrovna dneska už zase nespím třetí noc. Můj nejdelší spánek byl asi 30-40 minut v kuse a to když se mi povede tak jsem šťastný jako prase.Ještě mě napadá palice do hlavy jinak už nevím.
 
25.11.2010 (Honza)
Ahoj, vždycky jsem byl schopný ponocovat, ale ranní probouzení byl problém, byl jsem unavený, naštvaný, nic mi nešlo. Po lécích jsem unavný ještě víc. Ale spaní přes den mi taky nesedí. Horší to mám v zimě. Teď jsem objednal z www.svetlo-lecba.cz simulátor svítání, tak jsem zvědavý. Jinde jsem to nenašel. Ozvu se, jak to fungovalo.
 
4.11.2010 (Hanka)
Já si s nespavostí pěkně užila. Asi tak 17 let jsem se budila kolem 3. hodiny a pak jsem třeba i tři hodiny nezabrala. Zjistila jsem, že třetí hodina znamená problémy s ledvinami, ale ty mám v pořádku. Nepomohlo větrání, ani zavřené okno, ani vystěhování chrápajícího manžela z místnosti, zkoušela jsem homeopatii (krátkodobě zabrala - úžasné), cvičení, nejhůř jsem spala po fyzicky náročném dni, prostě nepomohlo nic. Prášků jsem se bála.
Když už jsem byla fakt zoufalá, odhodlala jsem se k investici a (nesmějte se mi) koupila jsem si psychowalkmana. Přes Amazon, takže asi za třetinu, co tady. První noc nic, druhou jsem se probudila taky ve tři, ale tak plná energie, že jsem sedla k počítači a dělala až do devíti, kdy jsem padla. A od třetí noci jsem pak spala už jako nemluvně. Ve tři se sice probudím, dojdu si na záchod, ale pak lehnu a nevím o světě. Občas se mi podaří spát i v jednom tahu. Po nějakém čase jsem ty brýle už nedávala každý den, teď už na noc nemusím vůbec, používám zas jinak, ale prostě připadám si jak nový člověk. Už je to rok a půl, co spím normálně.
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Revmatické nemoci