spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 119 záznamů z celkového počtu 119, zobrazeny 91. - 100.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

13.3.2012
to Dana: Mám úplně stejný problém a nevím, jak tohle vyřešit....Kromě toho, bez prášku na spaní neusnu už 3roky-nemám žádné deprese ani nic podobného, prostě spánek nepřijde. Užívám Trittico, ale uz i to přestává učinkovat. Nemá někdo prosím nějakou radu, postřeh, jak se tohoto strašného problému zbavit anebo alespoň ho o něco zmírnit?Předem děkuji za všechny tipy:)

 
24.2.2012
Jaké má někdo skušenosti se spánkem když vás trápí nějaká nemoc.Problem jsem nikdy neměl.Pracoval jsem leta celí den na stavbě a přišel domu a usnul jsem u jidla.Pak jsem pracoval v nepřtržitém provozu 6 let.Spánek jsem měl jak jsem potřeboval.Ale mám menší zdravotní problém a stále se mě to vraci co bude a jak to dopadne.V nemocnici za život jsem byl jen 3 a to jen tak týden:nemusím toto zařízení mít.Jak se vyrovnáváte se spánkem kdo tento problém má.Velice děkují.
 
24.2.2012
Jaké má někdo skušenosti se spánkem když vás trápí nějaká nemoc.Problem jsem nikdy neměl.Pracoval jsem leta celí den na stavbě a přišel domu a usnul jsem u jidla.Pak jsem pracoval v nepřtržitém provozu 6 let.Spánek jsem měl jak jsem potřeboval.Ale mám menší zdravotní problém a stále se mě to vraci co bude a jak to dopadne.V nemocnici za život jsem byl jen 3 a to jen tak týden:nemusím toto zařízení mít.Jak se vyrovnáváte se spánkem kdo tento problém má.Velice děkují.
 
21.2.2012
Také mám problémy s usínáním. Jen co ulehnu, začnu mít nutkavý pocit, že musím na záchod. Nedokážu se od té myšlenky oprostit, jdu se tedy vyčurat (většinou pár kapek), ale jen co si lehnu, začne mě ten pocit pronásledovat znovu. Takže někdy chodím na WC do dvou ráno. Jsem z toho zoufalá. Přes den nemám s močením žádné problémy.
 
4.2.2012
Můj problém je malinko zvláštní. Nemůžu spát s nikým v jedné místnosti, natož v posteli. Do jedné, dvou hodin v noci vydržím jen tak se převalovat, pak jdu do vedlejší místnosti a spím do 5 minut. Ten problém se objevil až v mých 26 letech, kdy jsem chodila s otcem svých dětí, s nímž již nežiji. Sice jsem nyní sama, ale chystám se na společné bydlení s novým partnerem a už teď z toho spaní mám hrůzu. Ach jo.
 
2.2.2012
Trpím nespavostí už asi 2 roky a nemyslím si, že jsou za každou cenu potřeba léky na spaní. Dodržuju "spánkovou hygienu" a mám kvalitnější spánek, i když pořád usínám 1 - 2 h, ale postupně se to zlepšuje.
Za každou cenu by do sebe člověk neměl házet prášky, má se naučit relaxovat, dodržovat spánkovou hygienu a časem se to zlepší - sama to vidím u sebe.
 
1.2.2012
Ahoj, prosím potřebuji poradit, odmalička mám problém usnout, třeba i při menším hluku, který by nikomu z rodiny nevadil. Toto naštěstí už mám za sebou, ale v posledním roce mě budí příliš hlučná auta, jelikož máme dům blízko silnice a nejsou to jen dvě auta za deset minut, z hruba od 7:30 do 9 hodin , kdy se samozřejmě ještě spím, je nejvíc frekventovaná. Bohužel tomu napomáhá i to, že mám postel hned u okna a ty okna moc netěsní hluk. Samozřejmě jsem slyšela , že plastové okna jsou poměrně zvukotěsné, ale na výměnu těch starých jaksi nemáme asi ještě 10 let tolik financí a myslím, že se do té doby asi zblázním. Moji rodiče mají také postel u okna, ale na druhé straně domu, ale s nimi samozřejmě problém nemají a klidně dokážou spát dál. To mi nejde, prostě když se jednou zbudím tak už neusnu a pak ještě půlhodiny nadávám na hluk aut. Chodím spát poměrně brzy, ale mě prostě k vyspátí nestačí jen 8 hodin. Někdy dokonce, i když mám pocit, že jsem se dobře vyspala, pořád mám kruhy pod očima. Už jsem z toho zoufalá a budu vděčná za jakoukoliv radu na e-mail ullrichova.iva@gmail.com
 
18.1.2012
Kdo nezažil nespavost nemá ani ponětí jak je to hrozné. Všude jen slyšíte nebrat prášky na spaní. Ale vždyť tuto lečbu lékaři ani neumí léčit. Co dělat, když nepomůže ani spánková laboratoř? Nespím 10 let. Zatvrdila jsem se že si nevezmu prášek a tak jsem nespala2 dny a 2 noci. Při nákupu mě skoro porazilo auto jak jsem byla vyčerpaná.Nakonec jsem si prášek vzala
 
8.12.2011
S přítelem jsme koupili nový byt, už předtím jsme spolu bydleli dva roky. Teď jsme skoro druhý měsíc na novém a já stále nemůžu spát,přítel si na nic neztěžuje. Postel máme stejnou,tak už nevím co s tím mám dělat. Prášky brát nechci.Co s tím?
Prosím o radu rinalda@centrum.cz
 
9.11.2011
muj pribeh ,zacal tim ,ze nam zemrel pred 15 lety ,,nas milovany tatinek na tu strasnou zakernou nemoc ,ja i maminka jsme na tom byly psychicky moc spatnr ,maminka zacala navstevovat lekare a ten ji predepisoval leky na uklidneni i na spani,nekdy jsem ni prespavala ,a kdyz jsem nemohla usnout ,tak me vzdy dala, prasek na spani ,stilnox.a dopadlo tak,ze mam 53 let ,a bez stilnoxu neusnu ,presne jak pisi ostatni ,nekdy si musim vzit i dve tabletky ,mam znameho lekare ,jinak nevim co bych delala ,jinak to neresim, vim ze jsem zavisla ,a tak to asi zustane , naporad ,urcite me to vadi ,premyslim o tom melatoninu ,ze bych to mohla skusit je to hrozne ,kdyz clovek ,nemuze usnout ,normalne, bez prasku
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Rakovina a její léčba