spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 211 záznamů z celkového počtu 211, zobrazeny 91. - 100.

 1  2  3  4  5  6  7  8  9  [ 10 ]  11 

14.5.2021
Pomohlo mi dodržovat cirkadianní životní styl. Čerpal jsem z knihy Cirkadiánní kód od Satchin Panda.

 
3.5.2021
Před měsícem jsem prodělala covid a od té doby nemohu normálně spát, taky mám během dne a hlavně před spaním úzkosti. Jdu spát kolem 11-12h, dám si celý stilnox a stejně po něm neusnu, když ano tak na 3 hodiny maximálně. Snažím se neležet jen v posteli a čekat na spánek, tak po hodině ležení si jdu číst. Ale únava nepřichází, vydržím tak obvykle až do rána.
Dodržuju spánkovou hygienu, před spaním žádné modré světlo, mám relaxační rituály, nepiju kafe ani alkohol, přes den se hýbu a vystavuju slunci, atd.
Obvykle spím jednu noc cca 3 hodiny, druhou noc nespím vůbec a tak se to střídá. Už jsem z toho opravdu unavená, antidepresiva jsem zkoušela, ale mám na ně špatnou reakci. Občas se zklidním diazepamem, ale neuspí mně.
Jsem přesvědčená, že mi spaní rozhodil covid, protože tyhle problémy jsem nikdy neměla. Netuším co s tím mám dělat, jestli to samo odezní. Má někdo podobné zkušenosti?
 
21.2.2021
Dobrý den, již delší dobu mám s usínáním problém, ale až nyní jsem z toho i unavená. Od cca 18 mám děsné sny. Buď padám nekonečnem a vzbudím se se strašným leknutím, nebo ty horší ... Bojují o život. Jednu dobu se mě snažila zabít kočka, ale velmi často mám jeden již léta se opakujíce sen. Do nedávna jsem myslela, že se to stalo doopravdy, ale nestalo. Jen se mi to pořád zdá již 20 let to stejně dokola. Ze začátku jsem se nedokázala vzbudit ani křičet, byla jsem přidušená, jen jsem dle ostatních vydávala skřeky, házela s sebou a pak vykřikla. Postupem času jsem poznala, že je to sen a musím se vzbudit. Nejde mi to jinak než tak, že se uslyším křičet nahlas. Tyto sny přicházejí občas a pak jsou jiné hrozně složité. V podstatě jde o to, že jsem z toho snu tak strašně unavená a vysílená, ráno jako bych byla přibitá k posteli, bolí mě svaly, štípou mě oči. Mě se zdají i dva sny. Když se vzbudím nad ránem, tak i během dvou hodin můj mozek vyprodukuje nějakou katastrofu. Proto mám strach jít spát, protože se mi zase bude něco hrozného zdát, protože si vůbec neodpočinu, protože to vůbec nemá smysl. Někdy jsou to hrozné nesmysly, často jde o život nějakého dítěte nebo ženy. Chtěla bych jen usnout a spát bez snů.
 
5.2.2021
Ahoj,můj spánek není takový,jaký by měl být.V noci se několikrát vzbudím,špatně usínám i několik xx minut a kolikrát se budím dříve,než budík zazvoní.K tomu se před 9 lety přidalo velmi silné pocení v noci(jsem jak ve vaně)jsem velmi unavená hned po probuzení...Můj mozek snad nikdy nevypíná.Přes den se přidali před pár měsíci i závratě velmi často i po pár minutách při chůzi,když sedím,když ležím a nehýbu se.Mám hodně zdravotních problémů,které jsem se snažila řešit u svého doktora-ky,ale nikdo mi není schopen pomoci. Berou to velmi nadneseně a řešit nikdo nic nehodlá.Na pocení mi byly příkladem předepsaný prášky na spaní,jeden(pouze půlka) mě odrovnala na 12 h,tak jsem je přestala brát.Mé zdrav.problémy nikdo nevyřešil..potřebuji pomoct.Dekuji Katka
 
14.1.2021
Ahoj. Me pomohl jedine lek - Nykob.
 
14.1.2021
Ahoj. Me pomohl jedine lek - Nykob.
 
9.11.2020
asi rok jsem užíval půlku hypnogenu na lepší spaní najednou mám závratě nevím jak se toho zbavit
 
10.9.2020
Dobrý den,

Po rozchodu s přítelkyní a z finančních ztrasti jsem měl problém s nespavosti.

Začalo to tak, že jsem byl několik týdnů více unavený, ale samozřejmě jsem si odpočinek nedopral, protože musím svoje problémy řešit a ne spát. Jednoho dne jsem nemohl zaspat druhý den taky. Pak uz se to veze.Pritom jsem nebyl stále unavený takže další stres z budoucí probdele noci. Člověk se necítí dobře a nic nedává.

Pomohlo mi nesnažit se spat přes den.
Myslím, že jediná cesta jak začít spát je pracovat na tom myslet víc na pozitivní budoucnost než co se může pokazit a co jestli neusnu.
Vnitřně se hodit do pohody ať už formou meditace nebo vděčnosti za cokoliv, např. za zdraví.
Paradoxně mi pomáhá myslet na to, že se snažím neusnout.
Stojí za to zmínit autogenni trénink a a relaxaci těla.
Neměl jsem trpělivost projít ho kolikrát celý a když 8 hodin cumite do stropu je lepsi cokoliv jiného a po dvou týdnech Vám toto cvičení jistě pomůže.
Mozek nerozeznava realitu, kdyz si budete říkat moje srdce bije klidně a pravidelně, usínám lehce a snadno.
Na noční můry je dobrý trénink lucidniho snění.

Je to asi nejlepší cesta pomocí, které zvládnete eliminovat léky na spaní.

3-4 hodiny pred spaním si dávám teplé vařené jídlo.
Hodinu před spaním co nejméně světla a žádné bílé ani modré ledkové. Žádná televize ani mobil.
Pred spaním teplou vanu.
A uleham s tím, že jdu rád spát, nedělám v posteli nic jiného i číst před spanim je dobre jinde.

Ať se Vám daří usínat a spát :)
 
26.7.2020
avant que mon mari ne revienne vers moi après 3 mois de séparation, j'ai beaucoup pleuré et ma vie était misérable, les choses n'allaient pas bien à mes yeux je ne pouvais pas me concentrer, tout ce à quoi je pensais, c'est que si je pouvais récupérer mon mari, cette pensée de le récupérer, me fait chercher des solutions partout, même sur Internet après avoir cherché des solutions en ligne, un jour fidèle j'ai vu le contact du Dr AFRID Spell Temple, que j'ai contacté et leur ai dit mes problèmes, ils ont demandé mes coordonnées, que je résume, après quelques heures, j'ai reçu un message indiquant que votre lancement de sort est gratuit, mais je serai responsable des objets nécessaires pour le sort, après que les objets aient été achetés et reçus par le lanceur de sorts, dans les 7 heures, il m'envoie un message WhatsApp qu'il a jeté le sort et m'a demandé d'attendre 48 heures.
heureusement, je n'ai pas changé mon numéro de portable, mais je pensais que mon mari a supprimé le numéro qu'il pouvait utiliser pour me joindre, j'ai supprimé son numéro de mon téléphone, les différends que nous avons eu qui ont conduit à la séparation étaient horribles, je n'ai jamais pensé nous pourrions être à nouveau ensemble, sinon avec l'aide de ce grand lanceur de sorts, un jour j'ai vu un message sur mon téléphone quand je me suis réveillé c'était tôt le matin le message contenait des excuses, que je devrais lui pardonner tout ce qu'il a fait à moi je ne sais pas qui a envoyé un tel message parce que le numéro me semble étrange alors je rappelle l'expéditeur et voici la voix de la personne que j'ai entendue était la voix de mon mari j'étais en colère au début parce que je ne le fais pas Je veux qu'il sache qu'il m'a manqué après qu'il s'est excusé et a dit qu'il avait promis d'être un homme meilleur cette fois et a également dit qu'il ne me laissera jamais pleurer, je ne le crois jamais, depuis qu'il est revenu, j'ai remarqué quelque chose que mon mari a beaucoup changé il est maintenant le mari de rêve dont je rêve toujours, je veux juste remercier Dieu et le véritable lanceur de sorts avec lequel il m'a connecté, en ce moment je peux dire que tous mes problèmes sont terminés le sourire a toujours été sur mon visage je ne peux pas vous remercier assez monsieur, c'est ainsi que j'ai retrouvé l'amour de ma vie, nous sommes tous les deux heureux ensemble merci au Dr AFRID Que Dieu vous bénisse, pour la relation conseille atteindre le lanceur de sorts pour l'assistant Via, drafridherbalhome11@gmail.com
drafridherbalhome11@gmail.com
 
24.4.2020
Dobrý den,prosím o radu mám problém s usínáním.Lékař mi píše Mitrazapin 45mg.Užívám pouze půl tabletky protože mě vysušuje sliznice v ústech a krku.Přes to nemohu usnout,tak když nemohu dlouho usnout beru si půl Zolpidemu,ale často se stává,že neusnu až někdy nad ránem kolem4-5hodině.Nechci brát celý Zolpidem protože už jsem na něm byla závislá,tak ho užívám asi 2krát týdně 1/2 tablety.Teď jsem četla o Melatoninu rapid komplex 5 mg.Píšou tam po dohodě s lékařem.Teď s tím koronovirem jsou ambulance zavřené myslíte ,že bych mohla skusit Melanonin.Necítím se dobře,když nejsem vyspaná.Je mi 69 let.Děkuji za radu,co dělat,abych usla. Nashledanou
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Fenylketonurie a PKU dieta