spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 121 záznamů z celkového počtu 121, zobrazeny 31. - 40.

 1  2  3  [ 4 ]  5  6  7  8  9  10  11 

4.2.2018
Ahoj, také bych se ráda podělila o mé zkušenosti.Vše začalo v létě, kdy mi začalo strašně pískat v uších, skončila jsem v nemocnici a tam mi poprvé dali léky na spaní.Spala jsem celou noc, jako miminko, tak jsem byla šťastná.Jenže to pískání nepřestávalo a tak dál jsem brala Zolpidem na spaní, teď v tom lítám už půl roku, ale jeden prášek mně už nezabere.Mam někdy 3 i 4 abych mohla spát alespoň 3 hodiny.Neskutecne se s tím vnitřně Peru, už jsem z toho zoufalá, ale pracovat musím
Poraďte mi prosím, jak se tohodle zlozvyků zbavit?0

 
31.1.2018
S nastupujícíma depresema ze stresů jsem měl i špatné spaní. Začal jsem brát Eliceu (antidepresivum), stilnox na spaní po dobu jednoho měsíce. Spánek dobrý. Po měsíci braní stilnoxu jsem začal ubírat po dobu 14 dnů až na nulu. Při vysazování jsem se často vzbouzel i ve 3 ráno. Po vysazení jsem nespal 2 dny po sobě. Abych se toho zbavil tak jsem si řekl že nebudu tak dlouho spát dokud nezkolabuji. Tři dny jsem trpěl, nespal jsem a ještě chodil do práce.A pak to povolilo. Řekl jsem si když mozek nechce spát tak ať nespí. Mě je to jedno to není můj problém. Konečně spím. Ještě mě pomohlo když jsem se v noci vzbudil tak jsem se trochu najedl aby se odkrvil mozek.
 
16.1.2018
Ahoj/Dobrý den,

chci se také podělit o zkušenost. Mé problémy s nespavostí začaly, někdy kolem puberty. Začala jsem se stresovat kvůli školy, testů, pak samozřejmě vztahů a rozchodů, no znáte to. A z té přemíry stresu (u mě to mohla být klidně i nějaká prkotina) jsem začala špatně spát. Nedařilo se mi usnout, srdce mi strachem a úzkostí tlouklo a když už jsem konečně usla tak jen na chvíli a budily mne noční můry. Co u mě zabralo byl třezalkový čaj, nicméně jak mě později maminka upozornila, není dobré kombinovat třezalku s antikoncepcí, kterou jsem začala později užívat. Tak jsem hledala alternativu. Zkoušela jsem meduňku i kozlík a to i v tabletách Různé bylinkové čaje nebo produkty z lékáren, ale musím říct, že to zabralo jen na chvíli nebo to byl jen můj pocit nevím. Pak jsem si zvykla, někdy usnu hned, jindy když už teď pracuji a mám důležité schůzky, tak usnu hůře, ale zvykla jsem si. Nicméně zlom nastal v loni v prosinci, kdy mi umřela milovaná babička. Dlouho jsem se trápila a trápím, dokonce jsem skončila u lékaře, který mi napsal nějaké oblbováky, ale po 2 dnech jsem je přestala brát, protože jsem sice usnula, ale za to jsem byla zblblá celý druhý den. Říkala jsem si, že se kouknu po té době, zda přibylo něco nového na trhu, něco co by mi pomohlo se stresem a nespavostí. No narazila jsem na Dreamly (odkaz dám do závorky, kdyby to vadilo https://www.dreamly.cz/). Po tolika různých produktech, které jsem za ty roky vyzkoušela at uz čaje nebo tabletky, musím říct, že jsem spokojená. Užívám jej teprve 14 dnů a zatím na mě zabírá, takže uvidím časem a třeba se ještě ozvu, až přestanou fungovat :D Píšu to sem spíš jako tip a radu, popřípadě budu ráda, když mi někdo napíše svůj tajný recept jak se zbavit těch stresů a v klidu se vyspat. Mějte se krásně a děkuji za přečtení
 
5.1.2018
Zdravím všechny nespavce. S nespavostí se potýkám od 16 let. Za pár dnů budu slavit padesátiny. Když přijde vlna nespavosti, může trvat až několik měsíců. Mohu nespat nepřetržitě až 14 dnů. Poté se dostaví kolaps. Nezbývá tedy než tato období přerušit antidepresivy. Velmi ráda bych tento kolotoč změnila, ale zatím jsem nenašla žádný recept. Bylinky piju pravidelně, nekouřím, nepiju alkohol. Budu vděčná za jakoukoli reakci.
 
25.11.2017
Nespavost - to je smutné čtení a děsné je ji mít. S nevyspáním zápasím celý život i když ne tak dramaticky, jako mnozí tady.
Moje diagnóza ze spánkové laboratoře je: Trpí spánkovou opilostí – nedá se léčit.

Takže nezbylo než se přizpůsobovat. Na spaní beru buď ½ ataraxu nebo stilnoxu, když tuším, že neusnu, ale to asi většina z Vás.

Nicméně problém s práškama je jeden a to zásadní:
Ihned zaberou a jejich působení trvá cca 4 hodiny!
*****************************************
- takže se proberete a boj začíná znovu. To málokdo ví a když si vezmete další prášek, tak jste ráno ještě víc zpitomělí.

Štěstí je v tom, že je jedna výjimka, ale zná ji jen velmi málo lékařů. Je to Prothazin, kterého beru už před usnutím 1/2. Mrňavé zelené tabletky, které si hýčkám.

Prothazin totiž zabírá na spaní až za 4 hodiny po požití!
*********************************************
- takže pokračuji plynule ve spaní. Boží.

Na mne působí už půlka, tak neberu víc. Tohle nejsou moje moudra ale mám je od primáře jedné psychiatrické kliniky.

Těm, kdo to budou zkoušet, držím palce, aby na ně působil stejně, jako na mne.

Ještě jednu poznámku pro ty, kteří běhají v noci na WC, takže se pokoušejí usnout znovu a znovu …...
Pokud to není nějaká choroba, tak by Vám měl pomoci Váš urolog. Může to být malý problém s antiduretickým hormonem, nemýlím-li se.

Dvě maličkosti a někdy změní kvalitu života k nepoznání.
 
2.8.2017
Dobré odpoledne přeji,

již 7 let trpím obrovskými problémy se spánkem a v současné době jsem již na pokraji zhroucení.
Začalo to těsně před rozvodem s manželem, ale to jsem ještě ani nevěděla, že se budeme rozvádět. Prostě najednou jsem přestala spát, z ničeho nic. Ani prášky na spaní vůbec nezabíraly. Když se podařilo, spala jsem půl hodiny. Takto jsem nespala téměř 5 týdnů. Pak byl dlouho klid. Potom se ale tyto problémy se spánkem začaly objevovat častěji, interval mezi nimi se zkracoval. Brala jsem Stilnox a nic. Pak se situace změnila, že buď nespím vůbec ani po dvou prášcích na spaní, nebo usnu pouze s práškem na spaní na max 4 hodiny a pak už ne. A jelikož je to zase delší úsek spaní, tak jsem samozřejmě ráno celá domlácená, vyčerpaná, nevyspaná, deprese jak hrom. Antidepresiva nezabírají. Každý večer se snažím usnout bez léků, ale nocí, kdy se mi to podaří, je čím dál míň. Jsem na pokraji nervového zhroucení. Psycholog mi nepomohl, kineziologie taky, hypnogen je na houby, tritico nefunguje, neurol nepomáhá, štítná žláza v pohodě, rengen hlavy v pohodě, eeg v pohodě. Jsem strašně zničená a nevím, jak dál. Jestli se to rychle nedá do pořádku, tak mě to už zabije. Téměř každý večer brečím bezmocí, že nemůžu spát. A i když se mi podaří usnout bez prášků, tak ráno jsem vyčerpaná a unavená, jako bych nespala. V práci stres takový normální. Nemůžu se soustředit na práci, fungování doma, soukromý život jde do kytek, nemám na nic sílu, umýt nádobí je problém, deprese mám tak velké, že už nevím, co s nimi. Moji nespavost odneslo srdce. Skončila jsem v nemocnici, protože jak nespím furt nebo jen málo, tak stres samozřejmě a srdce mi moc buší a je mi zle.

Pokud tedy někdo umíte pomoct, znáte lék, léčitele, způsob léčby, který skutečně pomáhá, tak mi prosím napište na:

andrea.caslavska@post.cz
 
17.7.2017
Ahoj Mirku,
mám meladon, který beru 3. den 4-5 kapek před spaním, ale ještě neúčinkuje. Prosím, za jak dlouho začne účinkovat? Neob máš jiné dávkování?
 
14.6.2017
Zdravím, dlouhodobě jsem nemohl usnout a měl jsem poruchy spánku (kolikrát jsem nespal celou noc), kvůli nedostatku spánku jsem měl psychické poruchy a deprese. Známý mi doporučil Meladol ( http://growmart.cz/zbozi/meladol-poruchy-spanku/?ref=2056&campaign=poruchy-spanku ), je to čistě přírodní výtažek, dokonale mě uklidní a spím 7-8 hodin kvalitně denně. KAŽDÉMU vřele DOPORUČUJI.
 
14.6.2017
Zdravím, dlouhodobě jsem nemohl usnout a měl jsem poruchy spánku (kolikrát jsem nespal celou noc), kvůli nedostatku spánku jsem měl psychické poruchy a deprese. Známý mi doporučil Meladol ( http://growmart.cz/zbozi/meladol-poruchy-spanku/?ref=2056&campaign=poruchy-spanku ), je to čistě přírodní výtažek, dokonale mě uklidní a spím 7-8 hodin kvalitně denně. KAŽDÉMU vřele DOPORUČUJI.
 
19.5.2017
Lidi, nezačínejte na spaní užívat antidepresiva,
jsou návyková a poškozují ledviny ! Dlouhodobé
užívání silných antidepresiv zpúsobuje rozpad osobnosti ! Na českých e - schopech si objednej-
te MELATONIN, který je nenávykový a nepo-
škozuje ledviny. Můj známý je starší lékař, kte-
rý ho užívá a pochvaluje si ho.
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci