spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 115 záznamů z celkového počtu 115, zobrazeny 81. - 90.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

9.9.2012 (PreSSa)
Měla jsem problém s usnutím.Lehla jsem si a trvalo mi cca 1hodinu než sem usla.Taky sem měla tendence v postely přemíšlet nad smrtí nebo se stresovat...ale to už sem se díky bohu odnaučila.Ale už asi poslední týden spím skvěle,sem unavenná zavřu oči a za pár minut usnu,ale zatím si nejsem jistá jestly sem uplně ok,aby se to nevratilo.Mám podezření že trpím Insomnií.Ale mám hodně nízký věk,vlastně mi nebilo ještě osmnáct...ani patnáct...

 
27.7.2012 (andrea)
ahoj,potrebovala bych poradit..je mi 24 let,a uz par let mam problem s trepanim rukou sem stoho nestastna a nevim co stim!ucila sem se jako servirka,coz pro me bylo peklo..je to spolcene i ze strasnou nervozitou..s takovou uz asi zachvily neudrzim ani lzicku!lidi poradte.nejsou na to nake prasky?
 
15.7.2012 (Lubos Š.)
Dobrý den,
mám dotaz: cca každý třetí večer po dobu už několika let se v noci probouzím a začnu objímat přítelkyni, mazlit se s ní a občas dojde i na sex. U sexu se vetšinou po nějaké době proberu, ale u mazlení a "otravování" přítelkyně nejsem většinou pči sobě. Vše se dozvím až ráno a občas se cítím i trapně, protože se dozvím, že jsem opět "otravoval. Přítelkyně se tomu sice směje, ale já si občas opravdu přijdu jak nějaký "úchyl" :D...
Chtěl bys ce opata, jestli existuje pro tuto formu náměsíčnosti nějaká charakteristika, nebo se k tomu mohu něco dozvědět??
Předem díky za odpověď
 
25.5.2012 (Judita Lišková)
Problémy se spaním mám zhruba dv a roky. Je mi šedesát let, lékař tvrdí, že mám jiš asi stařeckou nespavost. Stále pracuji - ve školství, práce je náročná, hodně stresů v práci i doma. Jsem velmi uvaneá, vyčerpaná,přetažená, bolesti hlavy, páteře, problémy s očima, zažíváním jsou na denní pořádku - některé již mnoho let. Stává se mi zcela pravidelně, že běhe jedné noci nespím tak do jedné, či půl druhé, nakonec usnu a v půl páté mi zvoní budík. O tam jak se cítím přes den a po ránu, není asi třeba se šířit. Další noc dospávám, chodím si lehnout v osm hodin a samozřejmě spím lépe, někdy i dobřea přesto se ráno cítím velmi unavená, stejně jako po probdělé noci. Toto se se zrůdnou pravidelností opakuje obden. Občas následují nespavé noci dvě i tři po sobě. Často uvažuji o tom, zda nemám práce nechat (v podstatě pracuji jen proto, že mám malý důchod a manžel je bez práce tři roky), že snad by se situace vylepšila, pokud budu v klidu. Prášky nechci brát, zkoušela jsem přírodní, nejsou na nic.
 
2.4.2012 (Jani)
Renata: zkus postel přemístit, možná jsi citlivá na zóny, často to pomůže.

Já mám opačný problém než Dana poslední rok. Naopak nemůžu usnout sama v místnosti, většinou to nevydržím a vezmu si prášek na spaní. Čtvrtku Neurolu cca 2krát za měsíc, kdy se mi stane, že spím sama v pokoji. Myslím si, že v mém případě je to psychická záležitost, v listopadu se mi stalo, že jsem 2 krát nespala celou noc (hrůza, už nikdy nechci zažít, proto jsem si taky pořídila Neurol, ale nikomu ho nedoporučuji, i ta čtvrtka se mnou dělá druhý den nepěkné věci, jsem unavená, utlumená, ale pořád lepší než nespat). Zkusila jsem Melatonin 3mg, ale nezabral, spíš mi přišlo, že na mě má opačné účinky :-( Ovšem kdo ví, mým kamarádkám vyhovuje.
 
13.3.2012 (Romana,25let)
to Dana: Mám úplně stejný problém a nevím, jak tohle vyřešit....Kromě toho, bez prášku na spaní neusnu už 3roky-nemám žádné deprese ani nic podobného, prostě spánek nepřijde. Užívám Trittico, ale už i to přestává učinkovat. Nemá někdo prosím nějakou radu, postřeh, jak se tohoto strašného problému zbavit anebo alespoň ho o něco zmírnit?Předem děkuji za všechny tipy-email: romajs@seznam.cz.
 
13.3.2012 (Romana)
to Dana: Mám úplně stejný problém a nevím, jak tohle vyřešit....Kromě toho, bez prášku na spaní neusnu už 3roky-nemám žádné deprese ani nic podobného, prostě spánek nepřijde. Užívám Trittico, ale uz i to přestává učinkovat. Nemá někdo prosím nějakou radu, postřeh, jak se tohoto strašného problému zbavit anebo alespoň ho o něco zmírnit?Předem děkuji za všechny tipy:)
 
24.2.2012 (Frantik.)
Jaké má někdo skušenosti se spánkem když vás trápí nějaká nemoc.Problem jsem nikdy neměl.Pracoval jsem leta celí den na stavbě a přišel domu a usnul jsem u jidla.Pak jsem pracoval v nepřtržitém provozu 6 let.Spánek jsem měl jak jsem potřeboval.Ale mám menší zdravotní problém a stále se mě to vraci co bude a jak to dopadne.V nemocnici za život jsem byl jen 3 a to jen tak týden:nemusím toto zařízení mít.Jak se vyrovnáváte se spánkem kdo tento problém má.Velice děkují.
 
24.2.2012 (Frantik.)
Jaké má někdo skušenosti se spánkem když vás trápí nějaká nemoc.Problem jsem nikdy neměl.Pracoval jsem leta celí den na stavbě a přišel domu a usnul jsem u jidla.Pak jsem pracoval v nepřtržitém provozu 6 let.Spánek jsem měl jak jsem potřeboval.Ale mám menší zdravotní problém a stále se mě to vraci co bude a jak to dopadne.V nemocnici za život jsem byl jen 3 a to jen tak týden:nemusím toto zařízení mít.Jak se vyrovnáváte se spánkem kdo tento problém má.Velice děkují.
 
21.2.2012 (Eva)
Také mám problémy s usínáním. Jen co ulehnu, začnu mít nutkavý pocit, že musím na záchod. Nedokážu se od té myšlenky oprostit, jdu se tedy vyčurat (většinou pár kapek), ale jen co si lehnu, začne mě ten pocit pronásledovat znovu. Takže někdy chodím na WC do dvou ráno. Jsem z toho zoufalá. Přes den nemám s močením žádné problémy.
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí