spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Můj příběh


Podělte se s ostatními o Vaše zkušenosti


 vyhledat  

Nalezeno 138 záznamů z celkového počtu 138, zobrazeny 81. - 90.

 1  2  3  4  5  6  7  8  [ 9 ]  10  11 

5.7.2014
Dobry den, rada bych se taky podelalila a hlavne poprosilo o radu ci vase zkusenosti.
Muj pritel ,vek:33 let, trpi zivymi sny,obvykle tak 2-3 v mesici se stava,ze zacne mluvit ze snu,nesouvisle vety,nebo vystartuje z postele a bezi dolu do obyvaku. Ovsem dnes v noci,jsem se mu asi zapletla do snu,ve kterem nejspis resil ,,zarlivou scenu nebot mne v tom jeho snu asi nekdo tzv.oblboval,, a pritel se chtel tomu postavit a dat memu.obdivovateli tzn. nakladacku. Probihalo to asi takto: rychle si v posteli sedl a to me probudilo,kdyz jsem na nej zacala mluvit tak nereagoval,bylo mi hned jasne co se deje. Najednou se na me vrhne a zacne me pesti bouchat do stehna,ruky,chranila jsem si tvar at se rano neprobudim s monoklem. Asi minutu jsem musela snaset ty rany,odneslo to me zapesti,takze dnes leduju. Kazdopadne kricel hlasite me jmeno a ze me ma nechat dotycny napokoji.Byla.jsem v soku. Kdyz se pak probudil a slysel me brecet od bolesti,vubec nic nevedel..coz je tomu tak vzdy. Omlouval se mi ale ani nevedel za co,byl zmateny. 10 min. jsme seseli v gsuci a lefovali ruku,pak jsme usli a za dve hodiny opet to stejne,,zivy sen,, tentokrat vybehl z posrele a sebehl po schodech z loznice do obyvaku spojeny s kuchyni a v puli skocil cca ze 4 schodu od zhora dolu a skoncil u kychynske linky a vyhazoval supliky a kricel smerem nahoru,kde jsem spala s dcerou at se schovam nebo neco hodi,opet nereagoval a spal. Az sel z nej strach.Cim to muze byt.??? Obcas ma stresy a je prepeacovan. Vice se mu tyto stavy vyvori,kdyz vecer nebo v tu noc pozil alkohol.

 
23.3.2014
Je me 38 let a tričtvrte roku jsem trpěl nespavostí. Pracuji ve vyrobě syntetickych naterovych hmot /jen na ranni smeny/. Dva lecitele a na toxikologicke lince me rekli, ze je to vypary z barev. Obvodni lekarka me tvrdi, ze to tim neni. Nevěrim ji !
Predepsala me Mirzaten, zabiral dobre, ale po nejake dobe se obevily vedlejsi ucinky. Pocity nervozity, zavrate, nechut k jidlu, vecerni nevolno. Byly dny, kdy jsem byl psychicky na dne.
Homeopatie, bylinne kapky a tablety Allegra me nepomohli.
Vycpal jsem si polstar senem, na ten jsem dal obycejny tenky polstar a to me pomohlo jen na tyden.
Pomohl me TISERCIN. Je na predpis, dobře jsem ho snasel a rano jsem se citil dobre. Pouziva se u těžkych poruch nespavosti.
Kdybych tenkrat vedel ze u teto prace je riziko nespavosti, tak jsem tam nešel dělat ! Ted shanim jinou praci.
 
23.12.2013
Dobré odpoledne první příznaky že je něco asi špatně jsem zaregistroval už jako malé dítě celá rodina včetně mých sourozenců klidně spala a já se díval do stropu a čekal kdy bude ráno.
Ve škole jsem to alespon si myslím nijak zvláště nepocitoval první vážnější problémy začaly mým nástupem do zaměstnání kdy jsem začínal usínat o přestávkách na dílně ale přikládal jsem to poměrně dost náročné práci v automobilce.
Na začátku devadesátých let jsem nastoupil k bezpečnostní agentuře a začal jsem se živit jako strážný.Dělal jsem až šestatřicet hodin v kuse únava se dostavovala ale nikdy ne tak abych mohl říci ano dobře jsem se vyspal.
Nyní jsem ve stadiu kdy usínam nekontrolovatelně na pracovišti v městské hromadné dopravě za chůze ve stoji na návštěvě u kamaráda ale co je ze všeho nejhorší hlavně za volantem.Bojím se už do auta sednout sám aby jsem něco nezpůsobil.Začal jsem docházet do nemocnice Na Homolce kde jsem strávil noc ve spánkové laboratoři prodělal všelijaké vyšetření vč rentgenů a nyní čekám již druhým měsícem netrpělivě na výsledky snad se dočkám.
Neskutečně mi to otravuje život a cítím že energie den ode dne mám čím dál mín.To je můj příběh držím vám všem okolo palce snad bude lépe s pozdravem Jirka.

jirka.novotny777@seznam.cz
 
9.12.2013
Je mi 47 let a nikdy jsem neměl problémy se spánkem.Až ted poslední dobou se v noci dost často budím a nemůžu spát.Mluvily jsme o tom s přítelkyní a jí napadlo jestli to nemůže být nějaký postoperační syndrom jelikož jsem v červnu daroval ledvinu.Nejsem si jist ale tímto to asi nebude.Kdyby jste měl někdo nějakou radu tak písněte na email.Díky všem.
 
13.11.2013
Byl jsem uzdraven ze Syndromu nočního přejídání (NES). Bez pomoci léků, psychoterapie, hypnozy, změny spánkové hygieny, jogy, atd. Trpěl jsem tím prakticky cca 30 let. Pokud někdo potřebuje poradit, může mi napsat na xx.h(zavinač)seznam.cz
 
7.10.2013
Ještě nedávno jsem chrápal aměl zástavy dechu zvané apnoe.Teď používám na spaní přístroj(CPAP).Od té doby spím celou noc v pohodě.Já i celá moje rodina je spokjená.
 
2.10.2013
Ahoj všichni co v noci bdíte, nebo bojujete s tím alespoň na nějakou hodinku usnout.
Mě začaly problémy s nespavostí tak, že mi umírala maminka na rakovinu a já se snažila jí ještě v posledních měsících a chvílích jejího života pomáhat. Až tak, že jsem zapomínala sama jíst, spát. Chodila jsem pouze jen do práce a do hospicu za matkou. Práce byla vlastně mou záchranou, abych na chvíli zapomněla, že mi maminka umírá. Ani jsem si neuvědomovala, že vlastně díky tomu nedodržuji životosprávu, že se se mnou něco děje. Až když mi maminka zemřela, tak jsem se psychicky začala hroutit, začala jsem mít problémy se zažíváním, začala jsem trpět nespavostí. Nejhorší na tom je, že mi k tomuto stavu pomohla z části lékařka, povoláním psychiatr-zaměstnanec zdravotnického zařízení, ve kterém byla umístěná moje matka. Chovala se k mé matce neeticky a mě se z toho podlamovaly kolena a málem jsem z toho kolabovala. Vůbec jsem toto jednání paní doktorky nemohla pochopit. Kde jinde by měli tedy pomoci na smrt nemocnému člověku než ve zdravotnickém zařízení k tomu určeném ?
V tak těžkou dobu jsem neměla bohužel ani téměř žádnou podporu nejbližších lidí kolem, takže jsem si připadala, že jsem na všechno sama.
Nespavostí už od tédoby trpím tři roky. Moje obvodní lékařka mi na ni předepsala Zolpinox, kde je napsané, že se má užívat krátce, ale já ho beru už tři roky. Stávám se na něm pomalu závislá, bez něj už neusínám vůbec. Prášek už ani nezabírá celou noc, takže si ho musím brát dvakrát, abych vůbec spala. Ráda bych se zbavila závislosti na prášcích.
Na internetových stránkách jsem si vyhledala centrum pro poruchy nespavosti, kde mi po zavolání pro informace bylo řečeno, že tam na pracovisšti probíhá nějaká reorganizace, že se mám ozvat tak za půl roku a že si mám najít nějakého psychiatra. Zkrátka byli strašně ,,ochotní mi alespoň něco poradit". Bojím se k nějakému psychiatrovi po zkušenosti s psychiatrem, který by vás přivedl spíš do blázince, jít a v centru pro nespavost mi telefonicky vůbec nic neporadili. Také mi není úplně jasné, jaké má centrum pro nespavost úlohu v léčbě a hlavně zda tam berou jen pacienty, které doporučí pacientův psychiatr a nebo zda tam může člověk jít bez doporučení a bez toho, že by vůbec k nějakému psychiatrovi chodil. Každopádně začínám mít pocit, že všechno je z větší části v našem státě jen reklama, aby to vypadalo, jak je po zdravotní stránce u nás o občany postaráno, jaké jsou možnosti. Ale běda tomu, co se začne o něco konkrétně zajímat a hledá pomoc. Pokud nemá známé, tak se těžko někde obejde.
Takže bych byla moc vděčná, zda by mi někdo poradil co s tím, jaké zkušenosti má s centrem pro nespavost, zda by někdo mohl doporučit nějakého dobrého doktora.
Díky . Ela
 
7.9.2013
Ahoj. Tak vidím, že nejsem sama u té únavy. Jsem 10 let po operaci páteře L5S1. Od té doby mám bolesti ale ne tak veliké jako před operací. V noci i když usnu tak se převaluji, stále budím a cítím bolest. Ráno vstanu, rozhýbu to u hospodářských zvířat :( - nic jiného mi nezbývá a jsem tak unavená, že z toho někdy cítím třes v celém těle. Nevím, jestli to není nedostatek nějakých vitamínů. Závidím těm, kteří jsou zdraví a vyspaní.
 
27.8.2013
Dobrý den, běžně jsem nemohla spát do 4 hodin do rána a v 6 musela vstávat do práce. Zkusila jsem, kde co, léky, doplňky stravy, vařila čaje. Zakotvila jsem u kombinace přípravku Medeatin 5 mg a Tryptophan 400 mg. Medeatin 5mg (obsahuje 5mg melatoninu) si dávám asi 40 minut před spaním a Tryptophan 400 mg během dne, není to návykové a hlavně to funguje ;-). Snad to někomu pomůže a držte se. Iva
 
31.7.2013
Pre Tomasa : vola sa to spankova paralyza, je to pomerne bezny jav,netreba sa znepokojovat.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Sp%C3%A1nkov%C3%A1_paral%C3%BDza
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Křečové žíly