Bludný kruh špatně předepsaných lékůKdyž roku 1957 Leo Sternbacher objevil benzodiazepiny, byla to v
medicíně revoluce. Konečně bezpečnější alternativa barbiturátů.
Kvalita spánku je důležitější než jeho délkaTento podstatný objev je v oblasti spánkové medicíny tématem číslo jedna. Pro pohodové fungování během dne je totiž daleko podstatnější, jak dobře spíme, nikoli jak dlouho.
Spíte dobře jen díky lékům? Pak jste asi závislíSlabou stránkou nejpředepisovanějších léků na světě – hypnotik – je
snadný vznik závislosti. Hranice, kdy vzniká návyk, je až neuvěřitelně
blízko.
Léčba nespavosti včera a dnesProblémy se spánkem trápily z času na čas i naše předky. Kolem jakých milníků vedla cesta od bylinných přípravků k dnešním moderním hypnotikům a možnostem vyšetřit architekturu spánku?
Zbavte se falešného "spánkového" příteleZvykli jste si vyplnit příkazy šéfa, požadavky rodiny, jen na sebe nemáte čas? Ke všemu poslední dobou nemůžete spát… A přitom musíte zítra fungovat na sto procent. A je tak snadné přivolat spánek tabletkou.
Léčba nespavostiPro člověka, kterého trápí nespavost je klíčové najít lékaře, který problémy se spánkem nebagatelizuje. Takové podcenění může mít podobu věty: "To víte, dneska špatně spí každý, to musíte nějak přemoci".
Od nespavosti k autonehodě?Velmi často se můžeme setkat s tím, že jsou k léčbě nespavosti využívána hypnotika – "prášky na spaní". Jde o látky, které účinkují obvykle velmi rychle a spolehlivě.
Klasická hypnotika jsou spíše pastí než lékem nespavosti Hypnotika jsou jedny z nejčastěji předepisovaných léků na světě. Kromě
léčby nespavosti se používají také při zvládání úzkosti či projevů
epilepsie.
Léky proti nespavosti: pozor na závislostJedna bezesná noc, druhá, týden... Nejjednodušším řešením je vzít si lék proti nespavosti. Ale pozor – není prášek jako prášek. Některé vám mohou problém s nespavostí skutečně a bezpečně vyřešit.