spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1111. - 1115.

 221  222  [ 223 ]  224  225  226  227  228  229  230  231 

Nespavostí trpím již 10.let.Cítím se čím dál více unavená.bez prášků prakticky neusnu.Hodně zapomínám,stane se,že udělám nějakou věc a nevzpomenu,kdy jsem to udělala.
Nespavost je onemocnění, pokud trvá takto dlouhou dobu. Vyžaduje podrobné vyšetření a zjištění příčin špatného spánku. Kromě vyšetření obvodním lékařem to často bývá i psychologické nebo psychiatrické vyšetření a neurologické vyšetření. Prvním krokem je stanovení příčiny, od toho se odvíjí léčba. Příčinou může být např. deprese, úzkostná porucha, ale i jiné poruchy nebo onemocnění. Vy nepíšete, jaké léky užíváte ani zda jste měla pdorobné vyšetření- předpokládám, že ano. Pokud máte potíže s pamětí, mohl by to být vedlejší účinek léků, které užíváte anebo by se mohlo jednat i o onemocnění- v tom případě je nutné neurologické či rovněž psychiatrické vyšetření. Léčba nespavosti je často svízelná i při znalosti všech údajů o pacientovi - takže více se opravdu k Vašemu problému takto říci nedá.
Dobrý den , usínám celkem dobře, po 2 - hodinách se probouzím a další spánek přijde po půlhodině čtení, nebo po 1/2 3mg Lexaurinu. Po prášku spím přesně další hodiny, ale častému užívání se bráním. Je mně 68 let, nekouřím, nemám výrazné problémy, snažím se jít spát ve stejnou dobu.Mám mírnou nadváhu.A problémy trvají 5 - 6 let. Děkuji za Vaši radu. Milena P.
Záleží na příčině Vaší nespavosti- tedy nočního probouzení. Léky typu benzodiazepinů obecně nejsou na léčbu nespavosti lékem první volby, spíše se doporučují u lidí, kteří trpí úzkostí. Je otázkou, jak moc Vás tento problém trápí. Pokud za půl hodiny po probuzení usnete i při čtení a spíte dostatečné množství hodin za noc a během dne se necítíte unavená nebo ospalá, nemusí být toto probuzení nutně problémem. Promyslete, jaký máte denní režim- zda třeba nespíte odpoledne, nebo zda chodíte večer spát ve správnou dobu- tedy v dobu, kdy se už cítíte ospalá. Pokud je toto noční probuzení pro Vás opravdu problém a cítíte se nevyspalá během dne, bylo by lepší než Lexaurin, zkusit moderní léky- např. Stilnox, předepíše Vám ho obvodní lékař, rovněž můžete zkusit lék na bazi melatoninu, který se u starších lidí doporučuje a jmenuje se Cirkadin, rovněž Vám ho předepíše obvodní lékař. Cirkadin má tu výhodu, že obsahuje melatonin, tedy spánkový hormon, kterého s věkem ubývá, a proto je prospěšný na problémy se spánkem zvláště u starších lidí.
Mám Cushingův syndrom (hyperkorlitalismus) a trpím značnou nespavostí. Psychiatrička mi předepisuje léky typu Neurol, Rivotril apod., po nich jsem však druhý den značně utlumená. Pomohly by mi léky na bázi melatoninu, nebo jiné (prosím doporučte).
Léky na bazi melatoninu můžete určitě vyzkoušet, nepíšete svůj věk - melatoninové preparáty jsou sice doporučeny pro léčbu nespavosti nad 50 let věku, ale mohou pomoci i u mladších lidí, anebo při různých příčinách nespavosti, například při léčbě nespavosti spojené s depresí atd., lék na nespavost, který je na bazi melatoninu se jmenuje Circadin, je na předpis u obvodního lékaře a hradí si ho sám pacient. Dále můžete vyzkoušet moderní léky na nespavost, což je například Stilnox, rovněž je na předpis a také je hrazen do značné míry pacientem. Léky typu Stilnoxu jsou obecně při léčbě nespavosti upřednostňovány před léky, které berete. Ale je možné, že trpíte úzkostí, která Vám zabraňuje usnout, a proto Vaše ošetřující lékařka volila Neurol a Rivotril, změnu léčby s ní určitě musíte probrat.
Dobrý den chtěla jsem se zeptat na jeden problém při usínání. poslední měsíc když si lehnu a zavřu oči se mi hrozně motá hlava a mám pocit jako kdybych měla omdlít, takže musím rychle otevřít oči.Nikdy jsem takyvý problém neměla a přes den takový problém taky nemám,nevím čím to je způsobené. Děkuji za odpověd Šárka.
Může to být způsobenou např. problémy s krční páteří nebo problémy s krevním tlakem. pokud to bude trvat, je na místě vyšetření u obvodního lékaře, aby se tyto příčiny vyloučily.
Dobrý den, mám problém s nadměrným spaním, potřebuji spát denně 9-10 hodin, pokud tolik nenaspím v noci, cítím se přes den unavený a musím to dohnat odpoledním spánkem. Bohužel mi to zabírá příliš mnoho času, který potřebuji na studium... Chci se zeptat, v čem by mohl být problém případně jak potřebu spánku snížit. Jinak je mi 21 let, studuji, snažím se zdravě jíst a cvičti. Děkuji.
Je možné, že potřebujete 9-10 hodin spánku denně, můžete patřit do skupiny lidí, kteří potřebují k osvěžení delší dobu spánku. Kdybyste byl ospalý během dne, i pokud spíte těchto 9-10 hodin, pak by se již o poruchu spánku mohlo jednat, ale rozumím tomu, že tak tomu není. Takže vaše potřeba spánku může být opravdu ještě takovou širší normou. Pokud máte pochybnosti, zkuste ještě osobně navštívítt centrum pro poruchy spánku a tam své potíže probrat.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Růst dětí