spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1126. - 1130.

 221  222  223  224  225  [ 226 ]  227  228  229  230  231 

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda by bylo možné mi sdělit nějaké informace o poruše spánku u dětí.Vaše informace bych využila ke své ročníkové seminární práci na Střední pedagogické škole.Předem děkuji za odpověď.
Alespoň základní údaje o poruchách spánku v dětském věku se můžete dozvědět např. ve článku I. Štěpánová, Poruchy spánku v dětském věku, Pediatrie po promoci 2/2005.
Ahoj,taky mám problém s nespavostí,stala jsem se zavislou na Neurolu a chci se zeptat,jak se odnaučit?Mám náročnou práci,spojenou s cestováním a z toho vznikly me spánkové poruchy,většinou první noc nikde neusnu.Dají se tyto problémy nějak odstranit?diky Milka
Tyto problémy se dají odstranit, ale není to lehké, vyžaduje to pevnou vůli a často odborné vedení- psychologa nebo psychiatra, zkrátka řečeno psychoterapeuta, který Vám pomůže situaci řešit. Nesmíte zapomínat, že vaše problémy vznikaly nějakou ( většinou dost dlouhou ) dobu a rovněž řešení trvá měsíce. Rozhodně ale Neurol není dobrý lék na léčbu nespavosti, způsobuje závislost, nepříjemné příznaky při vysazování a ovlivňuje také pamět a psychickou výkonnost.Takže doporučuji vyhledat lékaře, ev,. navštívit i poradnu pro poruchy spánku a snažit se situaci řešit.
Dobrý den, už asi rok mám potíže se spánkem. Vůbec nemůžu usnout, jen málokdy se mi podaří usnout bez použití léku na spaní. Beru půl Stilnoxu,zatím mi to stačí, ale co dál? Je mi 41 let. Poraďte, prosím nějakou účinnou,ale pokud možno nenávykovou lěčbu. Děkuji za odpověď.
Záleží především na příčině vaší nespavosti. Nejčastěji to bývá tzv. naučená nespavost, člověk v období nějakého stresu nebo nemoci začně mít problémy s usínáním, ty se pak stávají dlouhodobými, protože si člověk navykne spojovat spánek s obavami , se strachem, že neusne a toto napětí mu pak skutečně v usnutí zabraňuje. Někdy ale mohou být příčinou i výraznější psychické potíže, jako je úzkost nebo depresivní pocity. Takže bývá při nespavosti obecně vhodná porada s psychologem, který by Vám mohl pomoci uvedené příčiny odhalit a vypracovat Vám nový režim, který by zlepšoval Váš spánek. Doporučuje se často tzv. kognitivně behaviorální terapie, která Vám pomůže navodit zase správné usínání. Vyhledat pro poradu můžete nejen psychologa, ale také psychiatra.
Dobry den vám přeji.Mám takový problém se spánkem.Mám problémy se štítnou žlázou,léčímse,ale nemohu pořád spát.Už je to asi tak rok.V noci nemohu usnout,a usínam kolem 2-3 hodiny ranni.Ale ráno vstávam kolem 6,30.Celý den jsme v pohybu,děti domacnost,okolo psu a tak a taky chodim do aerobicku 2 dny v tydnu.Mám tablety na spani na bazi bylinek a setně nespim prosim o radu děkuji s pozdravem MOnika Iljaševičova
nejprve se poraďte s endokrinologem, zda je možné, že by vaše nespavost mohla souviset s poruchou funkce štítné žlázy- může to být při zvýšené funkci štítné žlázy, pak by Vám mohl i upravit léčbu. Pokud tato souvislost není, je možné, že za vaším špatným usínáním jsou nějaké psychické potíže- nervozita, úzkost, stres, nebo již jen návyk a obavy z toho, že opět neusnete. Co se týká životosprávy, pokud máte potíže se spánkem, neměla byste ve večerních hodinách cvičit- tzn. aerobik třeba v 19 nebo 20 hodin už by Vám mohl vadit, zkotrolujte si , zda dodržujete i ostatní pravidla spánkového režimu. Pokud na důvod vaší nespavosti přesto nepřijedete, musíte se poradit se svým obvodním lékařem.
Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mám 13.letou dceru,která má problém s usínáním.Večer,když má jít spát,kolem 22,hod začne chodit na toaletu,chodit po bytě a poté již a manželem nevydržíme a vezmeme si ji k sobě do postele,kde usne do půl hodiny.Zkoušeli jsme domluvu,poté psychologa s negativním výsledkem. Dcera je jinak veselý tvor,ale když se blíží večer,vidím,že jí to taky trápí ,ale v pokojíčku v paneláku ,kde jsou pokoje vedle sebe, nemůže usnout.Děkuji za radu a odpověď
Nejpravděpodobnější příčinou se opravdu jeví nějaké psychické potíže, podle toho, co popisujete. Jinak by dcera nesnula bez potíží, pokud ji vezmete k sobě do postele. I pokud psychologický pohovor nic neukázal, bylo by potřeba ho asi znovu opakovat, případně u jiného psychologa. zeptejte se ale i dcery na důvody, jestli má nějakou úzkost, proč usne u Vás a ne sama v posteli, zkuste vystopovat nějaký okamžik, od kterého tyto potíže začaly, jestli nebyly nějaké změny v jejím životě, ve škole nebo v rodině. Zkuste se poradit i s dětským lékařem, který dceru zná.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Žloutenka a její léčba