spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1176. - 1180.

 231  232  233  234  235  [ 236 ]  237  238  239  240  241 

Dobrý den, trpím mluvením ze spánku, Obtěžuje to moje okolí, šlo by to nějako zmírnit nebo uplně odstranit? Děkuji
Mluvení ze spánku ( pokud netrpíte žádnou jinou poruchou spánku) není samo o sobě považováno za onemocnění. Je to nepříjemné hlavně společensky, pro okolí, jak popisujete, ale pro Vás to nemá žádný škodlivý důsledek ve smyslu zdravotním, tudíž se mluvení ze spánku neléčí. Jenom pokud je mluvení ze spánku spojené například s náměsíčností, pak se zvažuje vyšetření a ev. i léčba.
Beru již 2 měsíce trittico nanespavost. nepomáhá. může mi pomoci circadel, třebaže je pro starší? Děkuji za odpov´ěĎ.
Circadin rozhodně můžete vyzkoušet. Bylo by dobré, pokud se i domluvíte s lékařem, který Vás má v péči, že tento přípravek zkoušíte a že Trittico nefunguje.
Mam 9mesicni holcicku ktera se v noci porad budi na mleko kdyz ji dam cajik tak se do pul hodiny vzbudi a chce mleko a pak opet usne.Budi se tak 3krat za noc a pres den spi tak max.2hodiny.Jsem uz z toho unavena v cem je chyba prosim o radu.Dekuji
V tomto věku už děti noční stravu nepotřebují, takže probouzení během noci a vyžadování mléka , jsou zvykem a nikoliv projevem hladu. Záleží také do určité míry na tom, jak holčičku večer uspáváte- někdy se tento noční návyk na pití mléka objevuje u dětí, které jsou zvyklé večer usínat s lahví mléka, s dudlíkem nebo jsou zvyklé těsně přes spaním pít , a tak si vytvoří takový podmíněný reflex, že při probuzení potřebují k opětovnému usnutí zase pití mléka. Pokud by to byla tato situace, tak by bylo dobré dcerku postupně od pití mléka před usnutím odnaučit, naučit ji usínat samostatně, a pak časem odpadne i noční potřeba pití. Pokud ovšem toto není Váš případ, tak máte dvě možnosti, buď nějak vydržet, než tento zlozvyk přejde, což může trvat ještě tak půl roku až rok, anebo můžete zkusit dcerce mléko nedat, vydržet pláč a její odpor, většinou je potřeba vydržet takto několik nocí, nebo jí nabízet postupně čím dál tím menší množství mléka anebo jako náhradu čaj či vodu, což jste neúspěšně zkusila. Žádná osvědčená dobrá rada v tomto případě neexistuje. Přečtěte si ještě pokyny pro správný spánkový režim kojenců, které najdete na internetu nebo by Vám je měl poskytnout dětský lékař a zkuste zjistit, jestli neděláte ještě někde nějakou chybu. Pokud ne, je nutné se smířit s tím, že některé děti se častěji v noci budí, někdy to bývají takové typy hodně aktivních a čilých dětí.
Dobrý den,již přes pět let jsem užívala setralin,nyní mám užívat mirzaten ,ale mám strach z přibírání na váze,jak jsem se dočetla na netu od ostatních,kteří ho užívají. Mám již ted nadváhu a když přibírám ,mám ještě větší deprese. Zároven se obávám,mého stavu-neberu již dva dny nic a mám doma tyto tablety.Mám je začít užívat? Ted mě je jakoby do mdlob,studené prsty,unava,pocity závratí..je to proto,že jsem nyní bez léku? Něco jako absták? Nevím ,jak dál,ale lékař by mě jistě řekl at užívám,nejsem si jistá. Slo by překonat ty příznaky a zkusit být bez léku? Děkuji Eva
Léčba deprese musí probíhat pod vedením odborného lékaře, neměla byste sama léčbu ukončovat , stejně tak byste ji měla nasazovat po poradě se svým lékařem, o to jednoznačnější je tato nutnost, že Vaše potíže jsou dlouhodobé. Léčbu musí řídit odborník, který Vás zná a je s Vámi v osobním kontaktu. Pokud po některém léku přibíráte na váze a to Vás uvádí do dalších depresí , je nutné to probrat a snažit se vybrat některý lék, který nebude u Vás tento nežádoucí účinek mít. Součástí léčby deprese je také psychoterapie, nejde jenom o podávání léků. Prosím konzultujte svůj stav s Vaším ošetřujícím psychiatrem, jen tak se můžete dobrat nějakého optimálního řešení.
DObrý den, přítel (24 let) se učí na státnice (cca za měsíc) a už přibližně 14 dní vůbec nespí je unavený a stres z učení se mu prohlubuje. JInak je přes den naprosto v pohodě, sportuje a vše jako jindy má i dobrou náladu. V noci nemůže usnout. Praktický lékař mu předepsal Lexaurin 3mg 1/2 až 1 večer v případě, že mu nepomůže pak Hypnogen na noc (1/2-1). Chtěla jsem se zeptat zda v jeho případě není pouze na ten měsíc vhodnější Hypnogen než Lexaurin? Nejsem si jistá co vše mu může způsobit. Co mi poradíte? Mnohokrát děkuji
Jaký lék je pro něj vhodnější, závisí do značné míry na tom, zda je jeho nespavost vyvolaná hlavně úzkostí a stresem spojeným se zkouškami. Pokud je hlavní tato příčina, potom by bylo vhodné podávání Lexaurinu, protože ten mírní úzkost, a tím pádem by pak mohl přítel usnout. Důležité je také, aby neměl pocit nějakých vedlejších účinků z podávání Lexaurinu během dne- např. ospalost, útlum, horší paměť. Asi bude nejlepší se řídit v tomto případě doporučením lékařky a kdyby mu Lexaurin nevyhovoval, hlavně kvůli těm případným nežádoucím účinkům, tak léčbu změnit.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Odvykání kouření