spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 1156. - 1160.

 231  [ 232 ]  233  234  235  236  237  238  239  240  241 

Dobrý den trpím poruchou spánku v té podobě že při spaní se nadechnu a pak mám delší prodlevu mezi dalším nadechnutím a je to spojené s chrápáním.Po ránu mám sucho v ústech.Někdy tak spím celou noc.Je mim 29 let a stává se mi že jsem často unavený.Pocházím z Olomouce tak mi prosím poraďte kde bych si mohl o tom s někým promluvit.Děkuji Drešl Jan
Pravděpodobně trpíte zástavami dechu ve spánku, potíže, které popisujete tomu dosti odpovídají. Jedná se o poruchu spánku, kterou je potřeba diagnostikovat a léčit, protože Vám narušuje spánek, může působit nadměrnou denní ospalost a zhoršovat Vám denní výkonnost. Takže buď se můžete domluvit se svým obvodním lékařem, kam se máte nejlépe v rámci Vašeho bydlistě obrátit, nebo na těchto stránkách lze nalézt kontakty na poradny, většinou vyžadují stejně doporučení obvodního lékaře, v rámci Moravy je to buď Ostrava nebo Brno.
Dobrý den. Mám již delší dobu potíže s nadměrnou spavostí. Dávala jsem to do souvislosti s antipsychotiky a antidepresivy, která beru, jenže ta beru již deset let a navíc pouze udržovací dávku. S psychiatrem problém pravidelně konzultuji, zkoušeli jsme různé kombinace léků..Zjistila jsem, že zatímco dříve jsem bez těch prášků nemohla usnout, dnes ano. Od listopadu jsem byla na neschopence po operaci ruky. Přesto, že jsem byla doma, okolo desáté večer jsem padla do postele, ráno v půl sedmé udělala dětem sváču do školy a pak opět padla do postele a probudila se okolo poledne, a to kolikrát silou vůle. Vydržela bych spát až do večera. V pracovním týdnu mám veliké problémy s ranním vstáváním, už se mi i stalo, že jsem usnula v práci. Po pracovním týdnu jsem o víkendu nemožná, ještě že děti jsou už starší...Většinou se otřepu a naberu své tempo až odpoledne. Veškeré laboratorní testy mám ok, nález jsem měla jen při sonu štítné žlázy. Děkuji za radu
Nadměrná denní spavost může být důsledkem nekvalitního nočního spánku, tj. je potřeba zjistit, zda Váš spánek něco neruší- mohou to být například dechové pauzy nebo opakované pohyby nohama, o kterých nemusíte ani vědět. Tyto poruchy může odhalit vyšetření ve spánkové laboratoři. Vhodné je také neurologické vyšetření.
Dobrý den. Je mi 37 let a poslední dva měsíce se pravidelně probudím mezi 2 a 3 ráno a nemůžu dál spát. Je jedno kdy si jdu lehnout. zda ve 21 a nebo 23,30 hod. Musím podotkonot, že pracuji v nepřetržitém provozu a to nepravidelně. Tři dny noc, dva dny den, dva dny noc, tři dny den. Můžete mi poradit co mám dělat. Děkuji
Porucha spánku může u Vás souviset se směnným režimem. V případě, že se neupraví, doporučuje se buď směnný režim přerušit nebo se potíže také dají ovlivnit přípravky, které obsahují melatonin tj. hormon, který navozuje usínání, u nás je dostupný ve formě léku nazvaného Circadin, předepisuje ho obvodní lékař, je plně hrazený pacientem a o způsobu jeho užití byste se musel domluvit se svým obvodním lékařem. Další příčinou Vašeho předčasného probouzení by mohly být i nějaké stresové situace, psychická zátěž, depresivní nálada, pokud myslíte, že tyto příčiny připadají v úvahu, byla by vhodná porada s psychologem.
Dobrý den, je mi 39 let a od dětství jsem velmi spavý člověk. Manžel mě přirovnává k mědvědu. Problém je, že jsem stejně ráno neodpočatá a po hodině si můžu znovu lehnout a usnout. V posledních letech si čím dál více manžel stěžuje na mé silné chrápání kvůli němuž zase nespí on. S tím jsem měla problém i na služební cestě. Dost se za to stydím. Manžel se již několikrát odstěhoval z ložnice. V noci je můj "spánek" mělký, vnímám téměř vše, co se kolem mě děje. Někdy zaslechnu i mé pochrupnutí a to mě následně zcela probere. Můžu být v jakékoli poloze, třeba i na břiše. U mé desetileté dcery (byla na spánkovém vyšetření kvůli očním tikům a kruhám pod očima) zjistili lehčí poruchu usínání - brala pokusně rivotril. Dcera má vrozenou LMD a má zvýšenou nesoustředěnost - problém ve škole. Prosím o radu, případně kontakt na odborníka. Děkuji. Šafránková B.
Vaše zvýšená spavost může být důsledkem zhoršeného dýchání ve spánku, chrápání může být ve Vašem případě spojené se zástavami dechu ve spánku tzv. spánkovou apnoe, ta způsobuje, že spánek je mělký a povrchní a v důsledku toho, je pak člověk ospalý během dne. Je vhodné vyšetření spánku ve spánkové laboratoři, obraťte se na některou z poraden, některé vyžadují doporučení obvodního lékaře. Pokud se jedná opravdu o spánkovou apnoe, je nutno tuto poruchu léčit. Co se týká vaší dcerky poradna pro poruchy spánku pro děti je např. v Praze při neurologické klinice Všeobecné fakutlní nemocnice, v Brně nebo Ostravě v rámci dětských neurologických klinik.
Dobrý den,chtěla bych se zeptat : Já jsem sova, manžel skřivan. Já mám nejvíce energie v noci (uklízím apod.), chodim spát kolem 2hodiny( ale i třeba ve 4hod ráno). Pak ale spim většinou dopoledne a kdybych mohla, spala bych klidně třeba do odpoledne. Od malička špatně vstávám, je jedno, zda jsem před tím spala 2 hodiny, nebo 12 hod. Vždy se mi vstávat nechce. Manžel je ranní ptáče a tak míváme konflikty. Taky bych někdy ráda zažila, že si budu užívat rána.... dá se s tím něco dělat. ?Manžel si myslí, že to dělám schválně, ale já opravdu ožívám až k večeru... Děkuji za odpověď J.H.
Jaký jsme typ- zda sova nebo skřivan- a také do značné míry i naše denní potřeba spánku, je dané dědičně, a tudíž se s těmito potřebami již rodíme, samozřejmě , že se mohou během života do určité míry měnit. Ve Vašem případě se ale může jednat už o poruchu spánku- tzv. posun spánkové fáze do pozdějších hodin, pokud chodíte spát až kolem 2.-4. hodiny, je pravděpodobné, že nejde o typ sova, ale o poruchu spánku. Pokud byste opravdu chtěla svůj spánek změnit, bylo by vhodné navštívit poradnu pro poruchy spánku a vypracovat důslednou změnu Vašeho režimu spánku a bdění, předem si musíte uvědomit, zda opravdu chcete tuto léčbu podstoupit, vyžaduje to hodně disciplíny, námahy. V současnosti je také k dispozici přípravek s obsahem melatoninu, který by Vám mohl pomoci navodit spánek dříve a dosáhnout posunu usínání do dřívějších hodin. K úspěchu je potřeba Vaše odhodlání a motivace a pak dodržování dosaženého spánkového režimu. Přechodně se někdy dá také pomoci injekcemi vitaminu B12, které někdy pomohou nastarovat spánek v časnější dobu.
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci