spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Vyhledávání


 vyhledat  

Nalezeno 1496 záznamů z celkového počtu 1496, zobrazeny 61. - 65.

 11  12  [ 13 ]  14  15  16  17  18  19  20  21 

moje lékařka tvrdí, že "melatonin" je nebezpečnější pro staré lidi než jiné léky.Prosím o odpověď
Dobrý den, naopak, melatonin je dle všech dosavadních poznatků ze všech preparátů používaných k léčbě poruch spánku nejméně škodlivý (prakticky neškodný), což je vhodné zejména u seniorů, kteří navíc mají z fyziologických důvodů velmi často nedostatečnou produkci vlastního melatoninu a je tedy vhodné jim ho dodat zvenčí.
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Poslední cca dva roky na své 37leté manželce pozoruji, že je silně závislá na lécích na spaní. Nespavostí trpěla snad od odby co jí znám a manželé jsme 17 let. Z počátku jsem tomu nijak zvlášť nevěnoval pozornost. Vím o tom, že byly období, kdy nemohla usnout a tak to nejdříve řešila tím, že u svých rodičů sebrala pár prášků (stilnox) a pomocí nich doma usnula. Nikdy se o tom nesvěřila a nevím jak často prášky brala a v jakém množství. Dalo by se říci, že vše fungovalo normálně až do doby před dvama lety. V tu dobu byla manželka služebně na několik dní mimo domov (tedy i přes noc). A telefonovala mi manželčina kolegyně z práce, že manželka měla epileptický záchvat a že odvezli jí do nemocnice a abych přijel pro její věci atd.. Bylo mi to divné, protože nikdy epilepsií netrpěla a byl to její první záchvat. Později u ní byla epilepsie diagnostikována a dodnes se na ní léčí (pokud vím tak do dnes prodělala 5 záchvatů). Když jsem tedy balil manželčiny věci tak jsem mezi nimi našel cca 20 prázdných platíček od stilnoxu. Manželčina kolegyně mi potvrdila i to, že se jí několik dní zdála nějaká utlumená a dokonce i několikrát upadla nebo do něčeho narazila. Když jsem se později na to ptal manželky, tak se vymluvila na to, že jí bolely záda a že kvůli tomu nemohla spát a tak si od doktora nechala napsat něco na spaní. Od této doby to však jde s manželkou z kopce. Po nějaké době jsem zjistil, že si Stilnox obstarává přes internet od nelegálních prodejců. Nevím přesně za kolik se tyto prášky na internetu prodávají, ale do jaké míry je legální, ale přišla doba, kdy přestala vycházet s finančními prostředky, protože prášky kupovala čím dál častěji. Samozřejmě, že mi to do poslední chvíle tajila a já jsem na to přišel až po určité době. V tu dobu také přestal fungovat náš manželský život. Já jsem přišel z práce domů a manželka pořád spala a spala a o nic se nestarala. Když se na chvíli probudila, tak byla tak utlumená, že o sobě nevěděla. Každou chvíli jsem jí musel zvedat ze země, protože upadla a podobně. Nebudu tady přesně popisovat co všechno v takových stavech prováděla, ale kdo to nezažil, tak asi neuvěří. Samozřejmě, že jsem se snažil o tom všem s manželkou mluvit, ale nikam to nevedlo. Nechce nic slyšet o tom, že je závislá. Abych to shrnul, tak manželka se svou nespavostí nic neudělala a navíc si vypěstovala závislost, která jí jednak dělá zdravotní problémy, ale i sociální problémy. Náš společný život je v troskách a jsme před rozvodem. Přes to všechno bych rád pro ní něco udělal a rád bych jí pomohl, ale ona sama pomoc odmítá. Proto bych se chtěl zeptat jestli je nějaká možnost pro ní zařídit léčení i přes její nesouhlas? Nebo podniknout něco jiného. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, stav, který popisujete je opravdu těžkou závislostí na hypnoticích (budeme doufat, že v tom není nic dalšího) a takto těžká závislost je řešitelná pouze odvykací léčbou - nejlépe ústavní. Proti souhlasu svéprávného člověka ji však bez příkazu soudu bohužel nelze provést. Musíte zkusit, nejlépe za pomoci více blízkých lidí (rodičů, dětí, kamarádů) kolektivně manželku přesvědičt aby se šla "dobrovolně" léčit.
Přeji dobrá den , chtěla jsem se zeptat, mám 8mi měsíční dítě a trápí nás nespavost, neklid. Malý usíná cca ve 21h, a pak se za noc vzbudí i 6-7krát, úplně se probere tak v 7h ráno, ale v noci, 2krát pije čaj, k ránu mlíko, a pak se jen tak vzbudí , popláče, stále se převaluje , no prostě hrůza.. nejsou nějaké kapky, nebo něco na klidný spánek? meduňka a bylinky v čaji nepomáhají.. děkuji..
Dobrý den, doporučuji navštívit Vašeho dětského lékaře a vyloučit tělesnou příčinu nespavosti a dle výsledku postupovat dále. Takto malé děti bych rozhodně netlumil jakýmikoliv farmaky.
Prosím o sdělení, jaký lék na bázi melatoninu bych měla užívat, mám problémy s usínáním. Obvodní lékař mi předepisuje Hypnogen, beru jej 1/4 večer. Absolvovala jsem vyšetření i ve spánkové poradně, kde jsem byla do rána a příčina nebyla zjištěna žádná. Děkuji za radu.
Dobrý den, jak často píši ve svých odpovědích, je vhodné nejprve znovu zkontrolovat, zda není nějaká chyba ve spánkové hygieně a režimu a zda nejsou nějaké psychické příčiny, které spánku brání (úzkost, deprese apod.) Co se týká melatoninu, doporučuji melatonin s prodlouženým uvolňováním - Circadin, který jediný má ve studiích porkázanou účinnost v terapii poruch spánku.
Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Manželka trpí nespovostí. Má problémy s usínáním. Bez Hypnogenu v noci neusne, kdežto přes den usne sotva si lehne. V noci bez prášku jen kouká do stropu. Pokud usne, tak se během krátké doby znovu probudí. K tomu aby usnula ji někdy stačí pouze 1/4 hypnogenu, někdy musí brát 3/4. Zkoušeli jsem leckterou léčbu, ať "klasickou" Hypnogen, tak alternativní. Zatím bez úspechu. Posledním pokusem byla návštěva spánkové laboratoře v Ostravě. S trochou nadsázki nám bylo sděleno, ať se přestěhujeme do jiného časového pásma, když přes den spí dobře. Radši to ani dále nekomentuji... Za jakoukoliv radu či pomoc bychom byli strašně vděční!!! Jsme ochotni odstoupit téměř cokoliv! Díky za odpověď a jinak přejeme pěkné svátky :-) S pozdravem, Michal Plch
Dobrý den, Bylo by dobré jak píši již opakovaně rozebrat spánkovou hygienu a odstranit případné nedostatky. Je možné také zkusit vydržet po probdělé noci za každou cenu vydržet přes den vzhůru - třebas i za pomoci kofeinu, a následnou noc opět spát a tak dále, než se spánek dostaví. Sofistikovanější je kognitivně-behaviorální terapie spánku, adresář terapeutů najdete na:http://www.cskbt.cz/adresar.php na úpravu rytmu spánek bdění je možné zkusit i melatonin (nejlépe s prodlouženým uvolňováním - Circadin), kde je ovšem třeba trpělivosti stran nástupu účinku (až několik týdnů) Pokud nic z výše uvedeného nezabere a potíže jsou pratkicky každodenní, doporučuji zkusit tlumivé antidepresivum (trazodon, mirtazapin)
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Cestovní nemoci