spánek, nespavost, poruchy spánku, snář, sny, sebediagnostika, spánková hygiena

Archiv novinek

ARCHIV


 vyhledat  

Nalezeno 164 záznamů z celkového počtu 164, zobrazeny 21. - 30.

 1  2  [ 3 ]  4  5  6  7  8  9  10  11 

Při Crohnově nemoci stačí k dobrému spánku několik drobných změn
Trpíte Crohnovou chorobou a také se budíte několikrát za noc a ráno se cítíte ještě více unaveni, než když jste šli večer do postele? Nezoufejte! K úpravě vašeho spánku stačí několik málo dobrých rad.Crohnova choroba je chronické zánětlivé onemocnění, které nejčastěji postihuje začátek tlustého střeva.
 
Den otevřených dveří spánkové medicíny
… v dávných časech antické mytologie existoval bůh spánku Hypnos s jedinečnou schopností uspávat všechny živé tvory. A to včetně všech bohů, dokonce nejvyššího boha Dia. K usínajícím se neslyšně přibližoval pomocí jemných křídel a jejich dotykem způsoboval spánek… Bohužel však nežijeme v době Homérovy Iliady a pro značnou část lidí není spánek samozřejmou a přirozenou součástí každodenního života.
 
Za zhoršení alergie může i nedostatek spánku
Zdravý spánek je důležitý pro psychickou i fyzickou regeneraci. Jeho nedostatek je přitom v moderní společnosti stále častější. To může mít negativní dopad i na vznik a rozvoj různých druhů alergií.
 
Spíte s otevřenýma očima? Pozor na zdraví
Většina lidí má během spánku víčka semknutá k sobě. Tak je to správně, oční rohovka potřebuje ochranu, aby nevysychala a neohrožovala ji tak například infekce. Někteří jedinci však ve spánku oči dovřené nemají. Vadí to?
 
Kuřáci spí vlivem nikotinu i přes den
Vliv na spánek mají kromě návykových látek a alkoholu například i cigarety, respektive nikotin v nich obsažený. Ten může způsobovat jak nespavost, tak naopak i nadměrnou spavost.
 
Budí vás nemoci střev ze sna? Víme, jak si s tím poradit
Nikoho pravděpodobně nepřekvapí, že lidé, kteří trpí gastrointestinálními poruchami, jako jsou například časté pálení žáhy.
 
Když cigarety kradou spánek
Nikotin patří stejně jako například kofein mezi takzvané stimulanty. Pokud tedy chcete v klidu usnout, cigaretu si před spaním raději nedávejte.
 
Nekonečné noci kvůli nádorové bolesti?
Onkologické onemocnění je velkou zátěží nejen pro pacientovo tělo, ale i pro jeho psychiku. K mnoha problémům, kterým nemocný čelí, se pak snadno přidává další – nespavost.
 
Nemůžete usnout? Dejte pozor na to, co jíte před spaním!
Převalujete se v posteli a spánek ne a ne přijít. Marně hledáte důvod problémů se spánkem? Jedním z nich může nesprávná strava.
 
Pro zdravé srdce je důležitý kvalitní spánek
I když si srdeční onemocnění mnoho z nás spojuje především se stresem či špatnou stravou, existují i další faktory, které srdci škodí. Jedním z nich může být dlouhodobá nespavost. Proč se srdci nedostatek kvalitního spánku tolik nelíbí?
 
 

Poradna lékaře

Dotaz: Dobrý den, prosím o radu pro mou maminku, 76 let. Lékař jí předepsal léky na spaní, ale slyšela jsem, že když je bude brát …

Odpověď lékaře: Dobrý den, vaše obavy ze vzniku závislosti jsou zcela na místě. Hypnotika jsou léky, které při dlouhodobějším …

vstoupit do poradny

Sebediagnostika

Jak spíte?
Ověřte si, zda je váš spánek kvalitní.
spustit test


Trpíte nespavostí?
Zjistěte, jaké jsou vaše potíže.

spustit test

Vaše názory

Snář: Co si myslíte o snech ostatních uživatelů?

více informací

 

Můj příběh: Podělte se s námi o váš příběh, kde hraje nespavost hlavní roli. Podařilo se vám zvítězit?

více informací

Databáze odborníků

seznam léčebných center

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Doporučujeme:  Hojení ran a diabetická noha